Андрій Сенченко: Рішення про арешт «кредиту Януковича» набуло чинності

Російська Федерація в особі Посольства РФ в Україні офіційно отримала рішення суду про арешт 3 мільярдів «кредиту Януковича». Відповідне підтвердження надійшло 22 червня до Голосіївського районного суду міста Києва.

Про це повідомив Андрій Сенченко, член Політради партії «Батьківщина», лідер Всеукраїнського руху «Сила права».

Саме ця громадська організація вже понад рік допомагає постраждалим внаслідок російської агресії відстоювати свої права у судах.

«Гроші держави-агресора на підставі рішень судів будуть використані для компенсації збитків громадянам України, які постраждали від збройної агресії Російської Федерації проти України», – повідомив голова ГО «Сила права».

Зокрема, належить виплатити компенсацію наступним категоріям постраждалих:

– сім’ям загиблих військовослужбовців та цивільних осіб;

– військовослужбовцям і цивільним особам, які отримали поранення і каліцтва;

– військовослужбовцям, котрі побували в полоні;

– цивільним особам, котрі побували в незаконному ув’язненні на окупованих територіях і в Російській Федерації;

– вимушеним переселенцям з окупованих територій Криму та Донбасу;

– громадянам, які втратили особисте майно.

За словами Андрія Сенченка, термін апеляційного оскарження рішення Голосіївського районного суду щодо арешту «кредиту Януковича» закінчився, і воно вступило в законну силу.

Нагадаємо, що 30 травня 2016 року Голосіївський районний суд міста Києва задовольнив позов вимушеної переселенки з Луганської області до Російської Федерації про відшкодування моральної та майнової шкоди, заподіяної в результаті збройної агресії РФ проти України і окупацію Російською Федерацією частини території Луганської області.

Як відомо, суд наклав арешт на право вимоги за трастовим договором, яким у 2013 році було оформлено отримання 3 мільярдів доларів російського кредиту, і заборонив здійснення будь-яких платежів, в тому числі виплату відсотків, за вказаним договором.

Цьому факту, як відомо, передувало перше судове рішення щодо вимушених переселенців з Донбасу, яке виборола голова Луганської обласної парторганізації «Батьківщини» Ірина Верігіна. Вона довела в суді, що вимушена була переїхати з рідного Луганська саме через агресію РФ і окупацію частини території Луганщини.

Підготовкою і повним супроводом процесу займається правозахисна організація «Сила права».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова