Сергій Власенко звернувся до Верховного Суду щодо незаконного призначення Жебрівського та Головатого

Сергій Власенко звернувся до Верховного Суду України з адміністративними позовами, щоб визнати протиправними і незаконними та скасувати два укази президента про призначення Павла Жебрівського аудитором НАБУ та Сергія Головатого членом Конституційного Суду.

Про це народний депутат від фракції «Батьківщина»  повідомив журналістам у кулуарах парламенту.

На думку політика, Павло Жебрівський не відповідає критеріям законодавства і не повинен бути політичним призначенцем.

«Це має бути неупереджена неполітизована людина. Аудитор повинен мати спеціальні навички проведення аудиту,  значний досвід роботи з органами судового розслідування та досвід роботи за кордоном. Який значний досвід такої роботи є у Жебрівського?» – обурився він.

Також Сергій Власенко зауважив, що не відповідає вимогам чинного законодавства і призначення на посаду судді Конституційного Суду (КСУ) Сергія Головатого.

«У законі про КСУ виставлена низка вимог і критеріїв, яким повинен відповідати цей суддя. Зокрема, до таких вимог відносяться і високі моральні якості. Сергій Головатий – це людина, картка якої голосувала за Харківські угоди, який за своє політичне життя змінив п‘ять політичних фракцій у парламенті, підписав подання про скасування змін до Конституції. Він не відповідає всім цим критеріям», – пояснив представник «Батьківщини».

Парламентарій зазначив, що сподівається на об’єктивність розгляду позовів та зауважив, що Верховний Суд має зробити їх розгляд публічними.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова