Подання «Батьківщини» щодо неконституційності закону про розпродаж землі вже в Конституційному суді

У понеділок, 4 травня, до Конституційного суду надійшло подання від депутатів партії «Батьківщина», яким парламентарі просять відкрити конституційне провадження та визнати низку положень закону про землю такими, що не відповідають статтям Конституції.

«Закон про розпродаж землі є неконституційним як за своїм змістом, так і за формою прийняття. Відтак, ми оскаржили його і в частині змісту, і в частині прийняття. За своєю суттю він порушує понад 10 статей Конституції України. Тому ми вважаємо, що насправді у Конституційного Суду немає іншого шляху, як визнати цей закон неконституційним», – наголосив один із уповноважених від народних депутатів, заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко.

У документі депутати підкреслюють, що позачергове засідання Верховної Ради, на якому розглядали закон про землю, скликали на 30 березня, а в цілому його ухвалили 31 березня. Нардепи посилаються на ст. 27 Регламенту, відповідно до якої головуючий має право продовжувати засідання лише на 15 хвилин поза визначений час.

Парламентарі також зазначають, що під час розгляду правок до закону 30 березня у залі не було необхідної для ухвалення рішень кількості народних депутатів.

Народні депутати просять суд відкрити провадження, визнати положення зазначеного закону неконституційними та залучити до розгляду справи свідків – народних депутатів Валентина Наливайченка, Івана Кириленка, Михайла Цимбалюка, Андрія Пузійчука, Вадима Івченка.

Підписи під поданням поставили 48 народних депутатів.

Нагадаємо, у четвер, 30 квітня, фракція «Батьківщина» спільно з фракцією «За майбутнє» ухвалили рішення оскаржити у Конституційному суді підписаний президентом Зеленським закон про розпродаж сільськогосподарської землі й добитися того, щоб цей документ був визнаний неконституційним і не набрав чинності.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова