Сергій Власенко: Ми продовжуємо жити в президентській республіці

За часи правління Петра Порошенка Україна фактично стала президентською республікою, і ця традиція зберігатиметься надалі.

Про це заявив заступник голови партії «Батьківщина» Сергій Власенко в ефірі ток шоу «Пульс» на телеканалі «112 Україна».

«Давайте скажемо чесно: з моменту першого засідання нового парламенту ми будемо продовжувати жити в президентській республіці. На жаль, ми не жили в парламентсько-президентській республіці під час правління Порошенка, бо в руках президента була сконцентрована вся влада і всі впливи», – сказав він.

За словами Власенка, ця традиція продовжилася, і вирішальний вплив – надалі у президента.

«Президент буде пропонувати прем’єр-міністра, буде визначати, хто з ним в коаліції, а хто ні. І це ознака президентської форми правління», – наголосив політик.

Заступник голови партії нагадав, що «Батьківщина» відкрита для співпраці, але є ідеологічні засадничі речі, так звані «червоні лінії», через які політична сила не переступить.

«Для нас такими речами є питання продажу сільськогосподарської землі. Ми за те, щоб продовжити мораторій на продаж землі і створити нормальні умови для ринку землі і функціонування фермерства. Ми за зниження тарифів. Але, на жаль, команда президента не підтримує нас в цьому», – пояснив Власенко.

Також «Батьківщина» проти того, що попередня влада назвала медичною і пенсійною реформою, додав парламентар.

Сергій Власенко також звернув увагу, що згідно із статтею 83-ою Конституції України, фракція, яка має більшість в парламенті, має всі повноваження коаліції. І тепер відповідальність за державу нестиме президент та його політична сила.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова