Сергій Власенко: За цю сесію парламент так і не розглянув важливі для українців питання

«Батьківщина» заявляє, що на поточній сесії Верховна Рада не виконала всіх запитів суспільства.

Про це заявив народний депутат від фракції Сергій Власенко на засіданні Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів.

За його словами, парламент не розглядає нагальні питання, яких потребують українці. Зокрема йдеться про покращення податкового режиму для малого та середнього бізнесу, зниження тарифів на житлово-комунальні послуги тощо.

Сергій Власенко обурився, що Верховна Рада самоусунулася від своєї контрольної функції й досі не заслухала звіт НАК «Нафтогазу», який заявив, що їм треба місяць «на вирішення питання з гарячою водою в Києві».

«Їм треба було 5 хвилин, щоб виписати собі премії і місяць для того, щоб вирішити питання постачання гарячої води для сотень тисяч киян», – зауважив політик.

Депутат від «Батьківщини» звернув увагу на необхідність термінового ухвалення пакету аграрних законопроектів, на чому ще минулого сесійного тижня наполягала фракція: «Чому у запропонованому аграрному пакеті немає передачі у власність місцевих громад землі за межами населених пунктів – ключового питання, про яке говорять всі фермери».

Парламентарій також зазначив, що в аграрному блоці терміново потрібно розглянути законопроект №5223 про внесення змін до Земельного Кодексу про недопущення тіньового відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Як зазначив Сергій Власенко, відсутні у порядку денному й інші законопроекти, на яких наполягає фракція «Батьківщина», зокрема – №4380 про податковий суверенітет та офшорні компанії: «Напевно тому, що Петро Порошенко не зацікавлений в цьому. Так само і не вносяться зміни до закону про запобігання корупції».

Натомість, за словами політика, порядок денний засідань парламенту переповнений лобістськими законопроектами, такими як №6428д щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером якого є держава.

«Іншими словами – передача державних підприємств в управління невідомо кому. Це хибна державна політика», – зауважив він.

Ще один сумнівний законопроект – № 6677д про запровадження накопичувальної системи загальнообов‘язкового пенсійного страхування.

«На жаль, фракція «Батьківщина» змушена констатувати, що парламент не впорався з тими завдання, які стояли перед нами на цю сесію. Ми займаємося тими питаннями, які здебільшого не цікаві українським громадянам», – сказав Сергій Власенко.

На його переконання, сьогодні Раді потрібно відповісти на просте питання: «Чи стали українські громадяни жити краще внаслідок тих законів, які ухвалив парламент? На жаль, ні!»

Водночас ухвалення впродовж поточної сесії низки законів, спрямованих на відсіч російській агресії, які підтримала фракція «Батьківщина», Сергій Власенко назвав результативною роботою парламенту.

Переглянути перелік лобістських законопроектів можна тут.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова