Сергій Власенко: Професіоналізм у політиці

Чому всі вважають, що вони розбираються в футболі (окрім тренерів та тих, хто грає на полі), в політиці та в управлінні державою?

При цьому ніхто не ставить під сумнів професіоналізм, наприклад, в медицині. І, якщо у вам треба зробити хірургічну операцію, то ви йдете до досвідченого хірурга, а не до «нових облич», волонтерів, співаків або спортсменів.

Чому ми вирішили, що знищення професіоналізму в політиці і в державному управлінні – це добре? «Кожна кухарка може керувати державою». Ми це вже чули близько 100 років тому. Я сподіваюсь, що всі пам’ятають, до чого це привело тоді?

До речі, сьогоднішній парламент є наслідком цієї хибної стратегії. За офіційними даними, в цьому парламенті близько половини – це «нові обличчя». За моїми спостереженнями в цьому парламенті лише близько 10-15 відсотків депутатів можна назвати професіоналами в політичній роботі. У Кабміні (серед міністрів) – ситуація ще гірша.

Це не означає, що «нові обличчя» – це погано. Це неправильна теза. Але «нове обличчя», спортсмен або співак без досвіду ПРОФЕСІЙНОЇ роботи в політиці або державному будівництві – це шлях в нікуди. Як каже один мій знайомий, «перший запис в трудовій книжці – студент, або спортсмен, або співак, а другий запис – міністр».

З метою прикриття НЕпрофесіоналізму та шаленої корупції, нам пропонують хибний критерій для вибору. Правильний критерій не «нові-старі», а «професіонал, порядний, патріотичний». Звичайно професійний, але хабарник – це неприйнятно. Так само, як і «чесний непрофесіонал» (згадайте приклад із хірургом, що згаданий вище).

Робіть висновки самі. Не ведіться на маніпулятивні зомбування.

Сергій Власенко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 16 січня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова