Сергій Власенко: Порошенкові не потрібен чесний конкурс на суддів Антикорупційного суду

Жодного чесного й справедливого конкурсу на суддів Вищого антикорупційного суду не буде, тому  що цей орган формують належна Порошенкові Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) і Вища рада правосуддя.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко.

Нагадаємо, ВККС повідомила, що за майже три тижні до завершення терміну подання документів на посади суддів до Антикорупційного суду заявки подали лише шестеро кандидатів.

Політик назвав причини такої низької зацікавленості суддів у конкурсі.

«Закон сформульовано в такий спосіб, що конкурс проводитиме абсолютно залежна від президента Порошенка ВККС, яка результати цього конкурсу передаватиме також залежній від Порошенка Вищій раді правосуддя. Тоді повністю залежний від Порошенка Порошенко підписуватиме кінцевий указ про призначення або непризначення суддів. Тобто це загальна процедура», – обурився він і додав, що вона вже застосовувалася під час конкурсу до Верховного Суду України.

Як пояснив народний депутат від «Батьківщини», люди, які хоч трохи розуміються в судових процедурах і в тому, хто формує ВККС і хто там зараз працює, хто призначав цих людей і хто їх контролює, від самого початку розуміли, що жодного чесного й справедливого конкурсу не буде.

Сергій Власенко пригадав, як ВККС обирала суддів до Верховного Суду і, порушуючи закон, допустила до третього етапу конкурсу осіб, які не пройшли другий етап відбору: «Ми усі це пам’ятаємо.  Тому нечесність конкурсу до ВСУ є ще однією причиною, за якою фахові й чесні юристи не йдуть на цей конкурс».

Наступною причиною, на його переконання, є умови, які закладені в закон про суддів Антикорупційного суду. Йдеться про умови так званого спостереження за життям суддів, які роблять їх  учасниками шоу «За склом».

«Але люди не хочуть так жити. Тому й така кількість кандидатів», – додав політик.

Депутат від «Батьківщини» переконаний, Порошенку не потрібен чесний суд: «А його й не буде, бо Антикорупційний суд формує належна Порошенкові на праві приватної власності ВККС і Вища рада правосуддя – теж належна Порошенкові на праві приватної власності».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова