Сергій Власенко: Мінські угоди – це ініціативи Путіна, схвалені Порошенком

Мінські угоди – це, по суті, ініціативи Путіна, схвалені президентом Порошенком.

Про це в ефірі «ICTV» сказав народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко.

«Перший комплекс Мінських угод був схвалений ще 5 вересня 2014 року. Зверніть увагу на те, як називався той перший документ – «Протокол за підсумками консультації Тристоронньої контактної групи щодо спільних кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану Президента України П. Порошенка та ініціатив президента Росії В. Путіна». Тобто Мінські угоди – це ініціативи президента Путіна, схвалені президентом Порошенком», – наголосив він.

Політик також нагадав, що «Батьківщина» виступала категорично проти Мінських угод. Більше того, політична сила Юлії Тимошенко була чи не єдиною, хто від самого початку говорив, що в цих угодах є тільки одна перевага – зупинення активної фази збройної агресії.

«Але в стратегічній перспективі – це глухий кут. І те, що зараз почали вже говорити про  введення миротворців, які не передбачені в Мінських угодах, свідчить про те, що світ морально відмовився від Мінська», – зазначив народний депутат.

За словами Сергія Власенка, на сьогодні процедури Мінських угод не розглядаються.

«А це означає, що ЄС і США, де-факто, зрозуміли, що це шлях в нікуди. Це шлях до віддачі нашої території під контроль іншої держави», – переконаний член «Батьківщини».

Окрім того, він вважає, що після місцевих виборів, передбачених Мінськом,  відновити контроль над державним кордоном з боку України буде складно.

«У пункті 9 другого комплексу Мінських угод йдеться про те, що відновлення повного контролю над кордоном з боку уряду України по всій зоні конфлікту має відбутися у перший день після місцевих виборів. Це що, відновлення територіальної цілісності? Місцеві вибори під дулами автоматів чи у присутності бойовиків, які оберуть самих себе на посади керівників місцевих  органів виконавчої влади в Донецькій і Луганській областях? І після цього ми говоритимемо про можливість відновлювання контролю з боку України на українсько-російському кордоні?» – запитав політик.

На думку Сергія Власенка, це означатиме здачу українських інтересів, адже «там відбудеться легітимізація бойовиків, які будуть обрані до місцевих  органів, які потім самі призначатимуть свої суди та самі контролюватимуть безпеку».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова