Сергій Соболєв: Без безпекових гарантій не може бути жодних політичних рішень  

«Батьківщина» наполягає на внесенні до порядку денного питань про неприйнятність Мінських угод для України та актуалізацію наданих Будапештським меморандумом гарантій.

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв під час виступу з трибуни парламенту.

«Світ стоїть перед вибором: чи ми отримаємо новий «пакт Молотова-Ріббентропа», чи ми зможемо зупинити не лише агресію проти України, але і світову війну. Фактично сьогодні від нашого МЗС, від всіх інституцій влади і президента залежить, яким чином ця позиція буде доведена до світової спільноти», – переконаний народний депутат.

Його обурило вчорашнє голосування депутатів російської держдуми про визнання так званих Л/ДНР, і він вважає його на стільки ж цинічним, як і  голосування у 2014-му році про заклик ввести війська на територію суверенної України.

«Саме тому для фракції «Батьківщина» сьогодні є важливим момент – чи ми йдемо за планом Штайнмаєра, який є новітнім «пактом Молотова-Ріббентропа, і так звані політичні домовленості будуть ключовими, а безпека України та світу – це другорядне, чи ми зможемо повернутися до наданих ключовими країнами гарантій безпеки, передбачених Будапештським меморандумом», – зауважив Сергій Соболєв.

За його словами, ці країни, зокрема США і Велика Британія, вже беруть участь в цих визначальних подіях, тому Верховна Рада має внести в порядок денний безпекові питання та розпочати переговори у новому форматі, спираючись на Будапештський меморандум.

Нагадаємо, лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко переконана, що парламент має ухвалити заяву про неприйнятність Мінських угод, а також направити звернення до країн-підписантів Будапештського меморандуму, щоб актуалізувати передбачені ним гарантії.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова