Сергій Власенко: Корумпована влада не зацікавлена у створенні незалежного Антикорупційного суду

Корумповане керівництво держави не зацікавлене у створенні незалежного Антикорупційного суду.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко в інтерв’ю журналістам у кулуарах парламенту.

«Важливо не просто ухвалити закон «для галочки», для Міжнародного валютного фонду, Венеціанської комісії чи для когось ще. Важливо ухвалити закон, який реально працюватиме, який забезпечить створення незалежного суду, що зможе виносити справедливі рішення і боротися з таким ганебним явищем як корупція», – зазначив він.

За словами політика, на жаль, запропонований президентом законопроект не відповідає цим критеріям: «Він закладає механізми, які дозволяють створювати абсолютно ручний суд. Адже за пропозицією президента суддів обиратимуть Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя, які належні Порошенку на праві власності».

Окрім того, як зазначив Сергій Власенко, юрисдикція суду не відповідає юрисдикції Національного антикорупційного бюро, що ускладнить роботу цього суду.

Також запровадження в одному суді за фактом двох судів, зауважив депутат від «Батьківщини», є грубим порушенням.

«Не зрозуміло, для чого це робиться. Це як бомба уповільненої дії, яка в якийсь момент вибухне», – додав парламентарій.

Сергій Власенко нагадав, що народні депутати від фракції «Батьківщина» підготували низку поправок до президентського законопроекту, якими пропонується запровадити механізми незалежності створення Антикорупційного суду і нормального його функціонування. Однак упродовж вчорашнього сесійного дня жодна з цих поправок не була підтримана: «Усе це свідчить про те, що Порошенку не потрібен незалежний Антикорупційний суд».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова