Російський суд виніс обвинувальний вирок Надії Савченко: 22 роки позбавлення волі

Російський суд оголосив обвинувальний вирок народному депутату від «Батьківщини», Члену ПАРЄ Надії Савченко за всіма пунктами обвинувачення, не зважаючи на всі докази її невинуватості, представлені адвокатами упродовж довгого процесу.

«Савченко засудили до 22 років позбавлення волі», – повідомив її адвокат Марк Фейгін.

Ще один захисник Микола Полозов у Twitter зауважив: «У суду немає ніяких сумнівів у винуватості Савченко за всіма пунктами звинувачень».

Перед тим захисники Надії Савченко, коментуючи в соцмережах зачитування вироку українській льотчиці, зазначали, що суд не взяв до уваги жодного з доказів, наданих захистом.

«Загалом, всі докази захисту неспроможні. Всі», – зазначив адвокат Марк Фейгін.

Захисники також висловили обурення: «Імунітет делегата ПАРЄ Савченко відповідно до Генеральної Угоди проігнорований судом!»

Після того, як суддя Степаненко заявив, що суд визнав Надію Савченко винною, українка почала співати: «Ой, судді, судді ви мої, більше судити не будете».

«Горіла шина, палала» у виконанні Савченко – це бомба! Всі російські журналісти запитують в нас, що вона співала», – зазначив  у Twitter народний депутат Олексій Рябчин.

Упродовж судового процесу над Надією Савченко її адвокати неодноразово зазначали, що вирок суду, зважаючи на те, у який фарс він перетворився, буде обвинувальним.

Сьогодні ж Марк Фейгін зазначив: «Кремлю слід приготуватися до протесту і прокльонів на свою адресу у зв’язку з обвинувальним вироком Савченко».

«Я закликаю вийти активістів з мирним протестом проти злочинного вироку щодо невинноъ Савченко! Прямо зараз», – закликав захисник одразу після оголошення вироку.

Сама Надія Савченко після оголошення вироку нагадала, що не подаватиме апеляцію.

«Навіщо ви зробили з мене злочинця, я солдат, я захищала свою землю», – заявила украънська льотчиця.

Щодо обвинувального вироку, винесеного сьогодні Надії Савченко, «Батьківщина» зробила спеціальну заяву.

«Ні «Батьківщина», ні весь світ не визнає ні провини, ні оголошеного вироку Надії.

І зараз, після оголошення «вироку», ми закликаємо весь демократичний світ, усіх прогресивних лідерів стократно посилити тиск на Кремль для повернення в Україну народного депутата, члена ПАРЄ Надії Савченко.

Якщо цього не буде – Україна і весь світ має піднятися на захист Надії Савченко, мужність і стійкість якої викликає захоплення», – сказано у заяві «Батьківщини».

Як відомо, уся світова спільнота, президенти багатьох країн, лідери впливових міжнародних інституцій вже висловилися на підтримку українки Надії Савченко, яка стала політичним в’язнем Кремля, та закликали Путіна негайно її звільнити.

З самого початку ув’язнення української льотчиці «Батьківщина» робила все можливе заради її звільнення.

За списком партії Надія Савченко стала народним депутатом України, а згодом – і Членом Постійної делегації в ПАРЄ.

Народні депутати та представники «Батьківщини» постійно відвідували судові засідання у Росії та проводили масові акції на підтримку колеги Надії Савченко.

Питання про негайне звільнення Надії Савченко лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко порушувала на усіх міжнародних зустрічах і переговорах, політик неодноразово закликала весь світ та впливових лідерів боротися за звільнення української героїні та тиснути на Кремль.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова