В особі Надії Савченко Путін розправляється з Україною, – Юлія Тимошенко

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко закликала світових лідерів посилити свій вплив на Кремль для звільнення народного депутата, члена ПАРЄ Надії Савченко, яку незаконно судять в Росії.

Про це вона заявила в прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

«Я вірю в те, що Надія вже перемогла режим Путіна і я вірю в те, що вона повернеться додому», – заявила Тимошенко та додала, що ні в кого немає жодного сумніву, що політичне рішення звільняти Надію Савченко, чи ні, приймає персонально Володимир Путін.

«Про жодний суд мова не ведеться. Це рішення однієї людини», – переконана лідер «Батьківщини».

За словами Тимошенко, щодо суду над Савченко показовою є оцінка одного з євродепутатів, який зауважив, що цей процес нагадує кращі взірці процесів часів Сталіна.

«Це комплексна характеристика того, як знущаються над нашою героїнею, нашим символом боротьби і мужності», – зауважила вона.

Голова партії закликала лідерів найбільших демократичних країн світу, які піднялися на боротьбу за звільнення Надії, включитися в цей процес з максимальною силою та організувати повний спектр дипломатичних переговорів стосовно Володимира Путіна.

Юлія Тимошенко вважає, що сьогодні дві людини можуть вести переговори з Путіним щодо долі Надії Савченко – президент США Барак Обама та Федераль Канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Політик додала, що ці світові лідери включились в переговорний процес, мали неодноразову розмову з президентом Росії щодо Савченко і саме тому є надія, що бранка Кремля найближчим часом буде вдома.

«Весь світ має зрозуміти, що не лише Надію Савченко вони рятують, вони рятують Україну, тому що в обличчі Надії президент Росії хоче розправитися з Україною – для нього це символ», – переконана Юлія Тимошенко.

Водночас, лідер фракції заявила, що вірить те, що Надія Савченко досить швидко буде вдома.

Тимошенко також висловила занепокоєння станом здоров’я української льотчиці у зв’язку з її голодуванням.

«Якщо Надія Савченко заявила, що вона продовжуватиме сухе голодування і сказала, що повернеться в Україну або живою або мертвою, то треба знати її волю – вона буде це робити. Тому в нас рахунок йде на дні», – зазначила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також вважає, що Президент України мав би негайно сформувати та очолити спеціальну переговорну групу щодо звільнення Надії Савченко та інших політв’язнів, яких незаконно утримують в Росії.

«Це той унікальний історичний момент, коли всі світові лідери захищають Надю, і президенту України треба було б виїхати до Російської Федерації разом з головою СБУ, міністром закордонних справ та омбудсменом та провести поговори щодо Савченко та інших політв’язнів України, яких мордує Кремль», – підсумувала Голова партії.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова