Буковинські «батьківщинівці» допомагають у навчанні дітей українських переселенців у Румунії

Сотні тисяч українських школярів через війну вимушено розпочали навчальний рік за кордоном – хтось аж на інших континентах, а хтось – у найближчих сусідів.

Багато дітей з усіх куточків України наразі перебувають у Сучавському повіті Румунії – на Південній Буковині, яка межує з Чернівецькою областю України і має давні історичні та культурні зв’язки з нею. Тож буковинці по обидва боки кордону допомагають українським школярам адаптуватися у гостинних школах Румунії.

Завдяки давнім приятельським стосункам депутата Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна (попереднього голови обласної ради) з головою Сучавського повіту Георге Флутуром, налагодилися тісні зв’язки між відповідними службами і департаментами, які опікуються дітьми.

«Батьківщинівець» Степан Чернушка, голова однієї з первинних парторганізацій на Буковині, організовує допомогу з налагодженням навчального процесу для українських дітей у Сучавському повіті українською мовою. Разом зі своєю командою він надає методичну допомогу, придбає і доставляє українські книжки. Він долучився до того, аби свято Першого дзвоника для дітей, які опинилися в чужій країні, було майже таким, як удома – з українським прапором, українською піснею та українською мовою.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова