«Батьківщинівці» на Конгресі ЄНП подякували румунам за підтримку України

Голова Чернівецької «Батьківщини» Іван Мунтян під час участі в Конгресі Європейської Народної Партії обговорив із румунськими колегами проєкти, що стосуються Чернівецької області. Про це повідомляє пресслужба обласного осередку партії. 

Іван Мунтян зауважив, що «особисті контакти завжди більш переконливі, ніж відфільтровані офіційні канали», тож скористався можливістю зустрітися з багатьма як європейськими, так і зокрема румунськими друзями, які обіймають посади і мають потужні впливи на всіх рівнях – від повітових рад до рівня міністрів і депутатів румунського парламенту, і особисто та безпосередньо донести до них інформацію про те, що відбувається в Україні.

Партієць, завдяки володінню румунською мовою, спілкується з колегами напряму  і стверджує, що румунські чиновники і депутати справді прислухаються до інформації, яку мають з перших рук, і ніхто з них не повівся на проросійську пропаганду, яка намагається європейців від нас відвернути.

Серед румунських посадовців, з якими спілкувалася делегація від ВО «Батьківщина» на чолі з Юлією Володимирівною Тимошенко, – міністерка юстиції Румунії – ексголова румуського Сенату Аліна Горгіу (Юлія Володимирівна вже мала дуже тепле спілкування з нею минулого року, коли та була ще на попередній посаді), нинішній голова Сенату Ніколає Чуке (колишній прем’єр).

«Особливо щирою була окрема розмова з моїм особистим багаторічним приятелем Георге Флутуром, головою Сучавської повітової ради, ексміністром сільського господарства Румунії, – додав Іван Мунтян. – Обговорили стосунки між нашими регіонами, і про те, скільки було зроблено для посилення співпраці між ними за період, коли ми очолювали місцеве самоврядування. Зокрема, згадали і підготовку до будівництва дороги, яке зараз розпочалося (з Бухареста на Сучаву, і з продовженням далі аж до Польщі). Говорили і про подальші можливості реалізовувати важливі проєкти, і про зв’язок України з Румунією як стратегічним партнером. І про потребу для цього підтримки низки питань на законодавчому рівні. Бо саме від цього залежить подальша змога розвивати зокрема й наш регіон».

Особливо відзначив буковинський «батьківщинівець», «окрім великого і стратегічного –  не менш важливе – людяне». У дописі на своїй фейсбук-сторінці він розповів, що Юлія Тимошенко подякувала пану Флутуру за підтримку Буковини і всіх українців. Адже він у найважчий для нашої країни час особисто зустрічав родини біженців, поселяв їх, надавав усіляку допомогу.

«І саме на цьому, особистому, людському має будуватися велика політика», – додав Іван Мунтян.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова