Представники партії «Батьківщина» провели зустріч із Місією з оцінки потреб (МОП) Бюро демократичних інституцій та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ/БДІПЛ).
Під час зустрічі сторони обговорили ситуацію в Україні напередодні місцевих виборів, які мають відбутися 25 жовтня 2015.
Зокрема, народний депутат від фракції «Батьківщина» Олександра Кужель розповіла представникам Місії про основні застереження щодо проведення демократичних виборів у країні.
«Насамперед треба сказати про те, що законопроект про місцеві вибори досі не підписаний. Окрім того, на території України проходять військові дії. У таких умовах не можна проводити вибори, адже є загроза життю людей. Наша політична сила вважає, що треба закінчити війну, зберегти свої кордони і тоді вже проводити вибори», – зазначила вона.
За її словами, сьогодні, на жаль, залишилась можливість участі «партій-одноденок» та можливість великого впливу на партії олігархів.
Серед основних загроз Олександра Кужель також назвала підкуп виборців і можливість відмови в реєстрації кандидатів у разі термінового припинення їхніх повноважень.
«Наприклад, якщо кандидат припинив свої повноваження через хворобу або отримав повістку на війну, тоді виникає застереження, що ЦВК може не зареєструвати його», – пояснила вона.
Під час зустрічі Олександра Кужель наголосила на складній економічній ситуації в країні.
«Економічна ситуація є більш загрозливою для демократичних виборів. Зараз населення отримує заробітну плату/пенсію в розмірі 47% від тої, яка гарантована Конституцією», – зауважила вона.
Окрім того, народний депутат від «Батьківщини» повідомила представників Місії ОБСЄ/БДІПЛ про те, що партія Юлії Тимошенко сьогодні є другою в рейтингу підтримки політичних партій.
«Ми поважаємо довіру людей і хочемо її зберегти на місцевих виборах», – зазначила вона і додала, що лідер партії наголошувала на необхідності залучати до кандидатів більше молоді – громадських активістів, людей небайдужих до життя громади.
Зазначимо, що завданням МОП є оцінка передвиборчої ситуації та ходу підготовки до місцевих виборів. Ґрунтуючись на цій оцінці, МОП надасть рекомендації щодо доцільності розгортання та напрямків діяльності ОБСЄ/БДІПЛ, пов’язаної з майбутніми виборами.