Юлія Тимошенко: Не можна руйнувати фундаментальні права працюючих людей

Нещодавно ухвалені Верховною Радою зміни до трудового законодавства суттєво звужують права найманих працівників, при цьому надаючи роботодавцю право виставляти свої умови працюючій людині. Це недопустимо, тому «Батьківщина» оскаржуватиме це рішення.   

Про це повідомила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко журналістам телеканалу «Рада».

Вона наголосила, що ухвалені закони посягають на фундаментальні права і свободи працюючих людей, які передбачені трудовим законодавством і в колективних угодах. Це, зокрема, визначена кількість днів відпустки, обмеження робочого дня 8 годинами, наявність 2 вихідних, подвійна оплата понаднормових робіт тощо.

«Там передбачено, що можна замінити колективний договір якимись ситуативними договорами на умовах роботодавця, які звужують права працівників», – зауважила лідерка «Батьківщини».

На її переконання, неприпустимо віддавати лише роботодавцю право виставляти умови працюючій людині, адже це призведе до зловживань з боку роботодавця, який зацікавлений у зниженні собівартості продукції чи послуг та підвищенні прибутку, навіть ціною позбавлення частини прав найманого робітника.

«Наша команда не тільки не голосувала за це, ми вважаємо, що не можна руйнувати фундаментальні права людей і трудовий кодекс, який Міжнародною організацією праці визнаний одним із найкращих», – наголосила Юлія Тимошенко.

Вона додала, що  команда «Батьківщини» буде оскаржувати ухвалені до трудового законодавства зміни, а також звертатиметься до Міжнародної організації праці.

«Нам треба повертатися до фундаментальних прав працюючої людини. Спрощувати такі речі не можна. Самотужки працівник не зможе домовитися з роботодавцем на тих умовах, які гарантують у світі профспілки», – переконана Юлія Тимошенко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова