Олексій Рябчин: Чому не ухвалили всі потрібні поправки до закону про освіту?

Працівники сфери освіти, які проявляють зневажливе ставлення до конституційного устрою України та брали участь в організації незаконного референдуму на Донеччині та Луганщині, мають бути звільнені!

Про це я заявив виступаючи зі своєю правкою до законопроекту про освіту але…. комітет та зал це не підтримали.

Так само, як і подібні пропозиції від колег з «Самопомочі», «Свободи» та інших.

Завжди послідовно відстоював позицію, що люди, які накликали біду на Донбас, мають понести відповідне покарання, а горе-педагоги, які брали в цьому участь, взагалі не мають працювати в освітніх закладах дошкільної і загальної середньої освіти і вчити наших дітей.

Завдяки діям місцевих активістів мені відомо вже багато випадків, коли вчителі та викладачі, які працюють на території Донецької та Луганської областей, відверто підтримували незаконні збройні формування на території України, однак, на жаль, не завжди таких звільняли з посад.

Наприклад, за даними місцевої преси, ще до окупації Дружківки в місцевому ліцеї «Інтелект» директором була Валентина Лугова, на уроках історії якого розповідали, що «ніякої держави Україна не існує». Вся ця антиукраїнська пропаганда, заперечення цілісності України у тому числі й призвела до того, що навесні 2014 року у Дружківці пройшов псевдореферендум, наслідки якого відомі всім.

До речі, вже у 2016 році (після окупації!) місцева влада збиралася дати Луговій звання почесного громадянина Дружківки. Лише зусиллями місцевих активістів цього вдалося запобігти.

У Слов’янську Донецької області лише після протестів місцевих мешканців звільнили вчителя інформатики школи №10 Андрія Шалду, засудженого на п’ять років позбавлення волі (умовно) за сепаратизм.

Впевнений, нас ще чекають «приємні» відкриття про вчителів прихильників та пропагандистів «руського миру».

Моя правка звучала дуже чітко і жорстко.

«Педагогічні, науково-педагогічні працівники, які виконують виховні функції та проявляють зневажливе ставлення до конституційного устрою, територіальної цілісності, державних символів України і її захисників, підтримують незаконні збройні формування на території України підлягають звільненню на підставі пункту 3 ст. 41 Кодексу законів про працю України».

Доречі, саме за цією статтею і був звільнений слов’янський вчитель-сепаратист.

Як компроміс, спікер та доповідач запропонували прийняти закон з правкою депутата Мусія, яка звучить менш радикально:

«У випадку порушення вимог статті 54 (права та зобов’язання працівників) педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники притягуються до відповідальності, передбаченої Кодексом законів про працю України та Кодексом України про адміністративні правопорушення».

Як пояснив пан Мусій, наявність бодай відсилки до кодексів дає шанс покарати винних.

Знов половинчасті рішення. Знову винні не будуть покарані.

А з ухваленням закону про освіту вітаю всіх, це дійсно прогресивний закон, якій запрацює тільки при правильному впровадженні.

Чого й бажаю команді Міносвіти.

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини»Facebook, 5 вересня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова