Надії Савченко стало гірше та вона продовжує сухе голодування, – адвокат

Стан здоров’я української льотчиці Надії Савченко, яка шостий день продовжує голодування у російському СІЗО, різко погіршився. Лікарі попередили її про ймовірність утворення тромбу і раптової смерті. Та вона відмовляється припиняти сухе голодування.

Про це заявив у понеділок її адвокат Микола Полозов після зустрічі зі своєю підзахисною в донецькому СІЗО.

«Зустрівся з Надією Савченко в СІЗО. Худа, з чорними кругами під очима. Вага трохи менше 60 кг. Каже, вчора виглядала ще гірше. У п’ятницю дозволила взяти аналіз крові», – повідомив він.

Зі слів Надії він розповів, що аналіз показав, що в крові виявлено чотирикратне перевищення елементів, які згущують кров, і дворазове зниження елементів, що розріджують кров.

«Як їй сказали лікарі, кров перетворилася на смолу, яку серцю дуже складно прокачувати. Існує велика ймовірність утворення тромбу і раптової смерті, буквально уві сні», – передав захисник.

За словами Полозова, після цього почалися «танці з бубнами» з боку адміністрації – приїхали російські лікарі і почали напялагати припинити голодування.

«Спочатку приходив начальник СІЗО і попередив, що до неї можуть застосувати заходи примусового виведення з голодування. Потім з Москви спеціально прилетіла головна у ФСВП по медичній частині, прізвище Надія не запам’ятала, тільки ім’я та по батькові – Ірина Іванівна. Усі разом вони почали умовляти Надію на госпіталізацію. Від госпіталізації Савченко відмовилася, погодилася на введення їй глюкози і хлориду натрію внутрішньовенно», – пише адвокат.

Та, як повідомив Полозов, Надія відмовляється припиняти сухе голодування.

«Вона розуміє, що внутрішньовенна підтримка довго тривати не зможе – вени просто «згоряють», але починати пити воду і приймати їжу вона поки не збирається», – зазначив захисник.

«Поки що нема ніякої позитивної інформації про їх допуск на сьогоднішній день», – зазначив адвокат.

Надія також звернулась до Президента України з проханням діяти більш рішуче в переговорах про її звільнення. На її думку, після її звільнення почнеться ланцюгова реакція, яка приведе до звільнення інших українських політв’язнів в Росії.

Окремо українка звернулася до людей, які підтримують її. Вона знає, що 14 квітня відбудеться пряма лінія з президентом Путіним і просить ЗМІ задати питання, «коли конкретно президент Путін збирається повернути її додому в Україну».

«Поки Надія Савченко тримається, але сил у неї зовсім небагато. Домовилися, що вона постарається протриматися до четверга, коли ми знову до неї приїдемо. Далі буде видно», – наголосив депутат.

Про все це Надія написала у двох заявах на ім’я адвокатів, але на виході їх вилучили, повідомивши, що надішлють поштою, відповідно до закону.

Нагадаємо, незаконно засуджена українська льотчиця Надія Савченко продовжує сухе голодування і наполягає на тому, щоб до неї допустили українських або німецьких лікарів.

6 квітня після набуття чинності вироку Донецького міського суду Надія Савченко почала сухе голодування, протестуючи проти незаконного ув’язнення та вироку і вимагаючи свого негайного звільнення.

22 березня 2016 року російський суд засудив Надію Савченко до 22 років ув’язнення, не зважаючи на всі докази невинуватості, представлені адвокатами упродовж довгого процесу.

Українська льотчиця  категорично відмовилась від подачі апеляції на рішення Донецького міського суду.

Питання «справи Надії Савченко» буде також винесене на весняній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, що відбудеться 18-22 квітня у Страсбурзі.

ВО «Батьківщина» створила унікальний сайт, на якому зібраний весь перебіг справи проти народного депутата Надії Савченко. На ньому можна знайти фото- та відеоматеріали, а також відстежити хронологію подій останніх двох років життя української героїні.

Сайт доступний за адресою http://nadiasavchenko.com/

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова