Набуло чинності перше рішення суду на користь пораненого захисника України в результаті агресії РФ

11 серпня 2016 року набуло чинності рішення Попільнянського районного суду Житомирської області, відповідно до якого вперше в історії українського правосуддя був встановлений юридичний факт поранення українського військового на території Донеччини у результаті збройної агресії РФ проти України.

Про це повідомив Андрій Сенченко, член Політради партії «Батьківщина», лідер Всеукраїнського руху «Сила права».

«У 2014 році дільничний інспектор міліції Попільнянського райвідділу МВС Володимир Сторожук у складі зведеного загону міліції Житомирщини захищав незалежність України від російської агресії на території Луганської області. У січні 2015 року він був призваний до Збройних сил і 13 липня неподалік Донецького аеропорту в районі н.п. Піски, виконуючи свій військовий обов’язок, отримав важке поранення. Суд повністю задовольнив заяву потерпілого, підготовлену фахівцями Житомирської юридичної приймальні ВР «Сила права», – розповів Андрій Сенченко.

Він додав, що інтереси захисника України в суді представляла команда руху «Сила права», зокрема, виконавчий директор організації Вадим Севериненко та керівник Житомирської юридичної приймальні Вікторія Сак.

«Тепер цим шляхом, за допомогою юридичної команди «Сили права» зможе піти кожен воїн, який отримав поранення, захищаючи країну від російської агресії», – наголосив Сенченко.

Нагадаємо, 30 травня цього року Голосіївський районний суд Києва у справі «Ірина Веригіна проти Російської Федерації» виніс ухвалу, якою наклав арешт на виплату кредиту в розмірі 3 мільярдів доларів США, отриманого Україною від РФ за часів режиму Януковича в 2013 році, і відсотків по ньому.

Відомо також, що голова Луганської обласної парторганізації «Батьківщини» Ірина Веригіна довела в суді, що вимушена була переїхати з рідного Луганська саме через агресію РФ і окупацію частини території Луганщини.

На початку липня Апеляційний суд Києва задовільнив скаргу вимушеного переселенця з Донбасу, якому судді Голосіївського суду відмовили у відкритті провадження за заявою про встановлення юридичного факту того, що він постраждав від збройної агресії Росії. Колегія суддів скасувала рішення першої інстанції і скерувала справу на новий розгляд.

Підготовкою і повним супроводом процесу займається правозахисна організація «Сила права».

З текстом судового рішення, опублікованим з дозволу заявника, можна ознайомитись за посиланням.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова