На Луганщині суд визнав переселенця постраждалим унаслідок російської збройної агресії

У Луганській області Сватівський міський суд визнав юридичний факт того, що переселенець Олександр Коломійцев постраждав унаслідок збройної агресії Російської Федерації та окупації Луганської області.

Про це повідомила голова Луганської обласної парторганізації «Батьківщини», член Координаційної ради громадської організації «Сила права» Ірина Верігіна.

Рішення Сватівського міського суду Луганської області політик назвав ще однією великою перемогою ГО «Сила права».

«Діяльність ГО «Сила права» спрямована на те, щоб допомогти людям довести в суді, що причина їх негараздів – військова агресія РФ. Ці рішення українських судів стануть у нагоді при колективному зверненні до Європейського суду з позовом проти Російської Федерації», – зазначає Ірина Верігіна.

Як повідомляє подробиці останньої резонансної справи прес-служба Луганського обласного партосередку, переселенець Олександр Коломійцев вимушено залишив домівку через події весни 2014 року.

Він працював у штабі «Батьківщини» під час виборів президента України. Оскільки першими під терор проросійських бойовиків потрапили учасники луганського Майдану та представники проукраїнських партій, насамперед «Батьківщини», залишатися в Луганську для чоловіка стало небезпечно.

Після введення російських військ у Луганськ будинок Коломійцева зайняли представники ФСБ Росії.

Як і більшість патріотично налаштованих переселенців, Олександр не має можливості повернутися додому, адже частина Луганщини досі залишається окупованою.

Як відомо, Всеукраїнський рух «Сила права» системно допомагає постраждалим внаслідок військової агресії Росії в Україні відстоювати свої права в судах.

Так, завдяки юридичній підтримці та активній діяльності цієї організації вперше в історії українського правосуддя було встановлено юридичний факт загибелі військовослужбовця в результаті російської збройної агресії.

Це історичне рішення 29 березня цього року ухвалив Ярмолинецький районний суд Хмельницької області, який розглядав заяву вдови майора Ярослава Костишина (загинув в жовтні 2014 року в Авдіївці).

Перше судове рішення щодо вимушених переселенців з Донбасу виборола голова Луганської обласної парторганізації «Батьківщини» Ірина Верігіна, яка довела в суді, що вимушена була переїхати з рідного Луганська саме через агресію РФ і окупацію частини території Луганщини.

У середу, 1 червня, відбудеться прес-конференція «Сили Права» на тему «Новий етап юридичної боротьби з Російською Федерацією як державою-агресором».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова