Андрій Сенченко: Ми домоглися перших судових рішень, які визнають факт російської агресії

Українські суди почали встановлювати факт військової агресії Росії проти нашої держави, і це стане початком масових позовів українців щодо відшкодування збитків, нанесених державою Росія.

Про це повідомив Голова Всеукраїнського громадського руху «Сила права», член Політради партії «Батьківщина» Андрій Сенченко.

За його інформацією, перші судові рішення, які юридично встановили, що громадяни України постраждали саме внаслідок російської військової агресії, вже ухвалені у Києві та Херсоні.

Найближчим часом очікується аналогічне судове рішення в Хмельницькій області. Йдеться про збитки, отримані внаслідок вимушеного переселення, поранення, втрати годувальника тощо.

Так, показовим є перше рішення суду за заявою вимушеної переселенки з Криму.

«На основі цього прецеденту усі 15 юридичних офісів «Сили права», які зараз відкриті в обласних центрах, готові масово допомагати людям подавати заяви в суд. Після першого рішення цієї категорії рахунок піде на тисячі заяв», – переконаний Андрій Сенченко, який сам є кримчанином.

Він також повідомив, що так само вже отримано перше судове рішення щодо вимушених переселенців з Донбасу: так, голова Луганської обласної парторганізації «Батьківщини» Ірина Верігіна довела в суді, що вимушена була переїхати з рідного Луганська саме через агресію РФ і окупацію частини території Луганщини.

«Ми на всі судові процеси запрошуємо Російську Федерацію в особі посольства. Наше завдання – дуже прискіпливо дотриматися всіх процедур. Вони поки ігнорують всі ці суди», – повідомив Андрій Сенченко.

Він зауважив, що повна процедура отримання компенсації за збитки від держави-агресора – це довгий юридичний шлях, але він реальний.

«На підставі первинних рішень судів ми плануємо ініціювати арешт російських активів на території України, щоб примусити РФ компенсувати нанесені українцям збитки. На наступному етапі будемо виходити зі списками громадян на міжнародний рівень і арештовувати активи РФ в інших країнах», – поділився планами Голова Всеукраїнського громадського руху «Сила права».

Усі покази свідків, які вже пройшли через судові процеси і які яскраво доводять факт військової агресії з боку РФ, зараз публікуються на сайті ГО «Сила права».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова