Михайло Цимбалюк: «Приватизований» Національний банк України

Через рік після того, як очільниця Національного банку України Валерія Гонтарева зникла з поля зору громадськості, українські парламентарі нарешті проголосували за нового головного банкіра країни Якова Смолія.

Хочеться вірити, що наш земляк, уродженець Західної України, випускник Львівського університету не піде невдалою стежкою своєї попередниці, оскільки помилок було допущено вже і так дуже багато, а якщо вони продовжуватимуться, то Україна може просто-на-просто зникнути як країна.

«Ворог гривні», «вбивця стабільності», «антифахівець» – до Гонтаревої можна добирати різні епітети не надто хорошого змісту… В перший день її роботи долар коштував 11 гривень 40 копійок, а нині – то 26, то 28. І ці цифри говорять самі за себе без жодних епітетів. Не хочу зайвий раз згадувати українських горе-реформаторів, втім ще у 2015 році Яценюк говорив, що наша економіка не витримає курсу вище 12 гривень за долар. І насправді не витримує не лише економіка, а й звичайні українці.

Окрім того, Гонтарева довела до банкрутства майже сто українських банків. При державній посаді залишалася основним бізнес-партнером нинішнього Президента, а відтак інтереси країни в неї були, очевидно, не на першому місці. У демократичних країнах Національні банки – це незалежні від влади структури, а в екс-керівника Нацбанку була основна чітка позиція – в усьому підігрувати Адміністрації Президента і збагачувати окреме коло осіб й, аналізуючи кілька років її роботи, напрошується висновок, що вона робила це успішно. Якщо згадувати новопризначеного керівника НБУ, то він був правою рукою Гонтаревої, а тому, на жаль, можна припустити, що політика цієї структури в майбутньому суттєво не зміниться. Ми ніби живемо у незалежній країні, але все ж є максимально залежними від наших міжнародних партнерів та кредиторів.

Складається враження, що найбільше на махінаціях банківської галузі багатіють наближені до владних кіл. Бо ж не секрет, що на коливаннях валюти (їх же можна зробити і штучно) заробляють мільйонери, корупціонери та олігархи. Прикро, що Україну, яка за 26 років незалежності зазнала багато горя та випробувань, продовжують обкрадати її невдячні, захланні діти.

Спекуляцій довкола національної економіки є досить багато. Напередодні Президент повідомив, що українці стали більше продавати долари та купувати гривні, називаючи цей процес «довірою людей до національної валюти». І тут гарант Конституції України вкотре злукавив. Тому що за останні п’ять років українці з-за кордону передали своїм рідним лише через банки 30 мільярдів доларів, понад 5 мільярдів – особисто. А з нестабільністю гривні українці навпаки, отримавши зарплату, обмінюють її в іноземну валюту, бо це чи не єдина впевненість у завтрашньому дні.

Щоб працювати задля зміцнення української економіки, наші чиновники вигадують чергові експерименти. Вже влітку наші гаманці стануть важчими, а споживчий кошик – легшим. Не через те, що побільшає грошей, а тому що відбуватиметься емісія паперових банкнот номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень – паперові гроші стануть монетами. Таким кроком українська влада вкотре підтверджує, що в країні висока інфляція і хочеться вірити, що ми не повертаємось до тих часів, коли розраховувалися купонами.

Вертикаль керування НБУ не змінилася, бо головна банківська структура залишається і надалі керованою державним керівництвом – свідченням цього є результати голосування за кандидатуру пана Смолія – 247 депутатів «за» – майже повним складом «БПП», «Народний фронт» та група «Воля народу». Не дали жодного голосу обранці від ВО «Батьківщина», бо коли країна проводить реформи у всіх галузях, то їх потрібно робити якісно і не вибірково.

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», «ZAXID.net», 16 березня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова