Андрій Пузійчук: Новий голова НБУ повинен розвивати реальний сектор економіки, створюючи відповідні умови для банків

Національний банк України має очолити людина, яка продемонструє нове бачення банківської системи, орієнтоване на розвиток економіки.

Таке переконання висловив народний депутат від «Батьківщини» Андрій Пузійчук в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Справа не в персоналії, хто саме очолить Нацбанк. Важливо, якою буде програма, підходи до монетарної політики. Приватні та державні банки повинні бути клієнтоорієнтованими і фінансувати реальний сектор економіки. Діяльність НБУ має бути націлена на розвиток реального сектору економіки шляхом створення відповідних умов для банків», – заявив народний депутат.

Андрій Пузійчук нагадав, що лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко неодноразово наполягала на звільненні керівництва Нацбанку, адже очільник НБУ був «частиною команди, яка знищувала банківську систему».

«Яків Смолій – людина у Нацбанку не нова, він працював з 2014 року на різних посадах, був заступником Гонтарєвої, першим заступником, виконуючим обов’язки. За її діяльності було вбито 105 банків. У людей при ліквідації цих банків забрали 302,4 мільярда гривень – це кошти, які не підпадали під повернення через Фонд гарантування вкладів, це кошти середнього класу. Тому не потрібно говорити про якісь ефемерні досягнення Якова Смолія на посаді Голови НБУ», – зауважив Андрій Пузійчук.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова