Михайло Цимбалюк: Медична реформа – черговий іспит для українців

Верховна Рада в першому читанні проголосувала за медичну реформу – одну з найважливіших і найочікуваніших змін для України. Реформування медичної галузі вкрай необхідне нашій країні, адже від неї залежать не ефемерні відносно ціннісні поняття – здоров’я і саме життя кожного з нас…

Втім, мушу констатувати, що великих надій на законопроект щодо реформ у медицині в мене немає, на жаль…

Багато міністрів охорони здоров’я бралися за реформування, а результату ми не мали ніякого… і скидається на те, що праця нинішніх представників Міністерства охорони здоров’я також не може вселяти довіри, уже із самого початку, починаючи нагадувати чергові експерименти, результатом яких буде страждання українців.

Зокрема, згідно з пропозиціями, замість ліжко-місця заробітна плата лікарям тепер нараховуватиметься за кількістю вилікуваних пацієнтів. Тобто за кожного українця, який підписав договір, сімейний лікар отримуватиме 210 гривень на рік. Виходить, що лікарі змагатимуться за клієнтів – з бажанням не так вилікувати їх (перевірити якість лікування буде складно), як мати гідну кількість осіб для статистики чи то пак для зарплати…

Ще одним каменем спотикання у процесі переходу до адекватного процесу надання медичних послуг є перехід на повну платну медицину! І це в країні, де за заробітну платню часто люди не мають змоги придбати їжу й оплатити комунальні послуги! Так, не беруся заперечувати, що медицину у нашій країні важко було назвати безкоштовною, але принаймні ті, хто не мав змоги платити хабарі таки міг отримати лікування. Чи зможуть українці лікуватися після реформи? Питання, вочевидь, риторичне…

А відтак, реформа приречена на неуспіх, якщо не буде введена страхова медицина. Щороку українська влада готує відповідні законопроекти та все ж до кінця почату справу не доводить… і це зрозуміло, бо страхова медицина має працювати на ґрунті якісного законодавства. Якщо в Україні вводиться страхова медицина, то забезпечення пацієнта ліками стане проблемою не держави чи громадян, а власне страхової компанії. В нашій країні роботодавець не зацікавлений у виготовленні медичної страховки для своїх працівників через додаткові податки та збори, а тому, доки цю норму не запровадити на законодавчому рівні, доти вона не працюватиме…

Основне, щоб реформа не була черговим популістським інструментом нинішньої влади – як це було, до прикладу, з нібито соціальною кампанією «Доступні ліки». Гарних обіцянок про безкоштовні та дешеві ліки було вдосталь, але знайти їх по факту в аптеках не кожному вдавалося.

Коли наші чиновники пишуть чергові «реформаторські» документи, хочу, щоб вони передовсім пам’ятали про тих маленьких діток, для яких не вистачає вакцин від небезпечних недуг, про відсутність інсуліну для хворих на цукровий діабет, повну відсутність програми лікування хворих на гемофілію… сотні тисяч українців через низку недопрацювань змушені просто шукати варіанти лікування за кордоном або просто приречено очікувати. Не про таку країну ми мріяли…

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», Zaxid.net,  9 червня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова