Юлія Тимошенко: Наводити лад в системі охорони здоров’я  треба негайно, бо кожен втрачений день – це життя людей

Спілкуючись із медиками на місцях, ми отримуємо найповнішу інформацію про реальну ситуацію у медичній галузі, про проблеми, з якими країна зіткнулася в період пандемії, щоб запропонувати президенту конкретний план дій із виправлення критичної ситуації.

Про це повідомила Голова партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко під час відвідання Сарненської центральної районної лікарні, що на Рівненщини.

«Бажано, звичайно, щоб прем’єр-міністр робив такі візити, щоб профільні міністри були тут, серед вас. Бо в парламенті вони звітують, що все чудово, зарплати високі, всі задоволені. Я їжджу по країні якраз для того, щоб розуміти реальну картину, і те, що я бачу – це просто страшно. Я хочу ініціювати зустріч з президентом і по пунктах йому розповісти, що відбувається і що треба робити», – зазначила Юлія Тимошенко.

За її словами, вже зараз треба переглянути бюджет, щоб збільшити фінансування медицини за всіма напрямками, а також зупинити руйнівну медичну реформу Порошенка-Супрун і впровадити ефективну страхову медицину.

«Впровадження страхової медицини надасть у 4 рази більше фінансування для галузі. Для цього не треба багато часу, тим паче наша команда вже підготувала та внесла до парламенту ґрунтовний законопроєкт, у якому зібрано найкращий світовий досвід. Його ухвалення допоможе врятувати галузь», – переконана лідер «Батьківщини».

Негайного вирішення вимагає питання оплати праці медиків у період підвищеного навантаження у зв’язку з третьою хвилею COVID-19. Адже зараз молодший і середній медичний персонал отримують мінімальну зарплату, трохи більше 4 тисяч гривень, а старший – не більше 7 тисяч гривень. Це призводить до масового виїзду кваліфікованих працівників до сусідньої Польщі.

«Це просто наруга над медициною. Ми реально втрачаємо галузь і фахівців, які віддані професії, але не можуть вижити в Україні», – обурилася Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова