Захистити громадян та підтримати медиків, – Юлія Тимошенко на зустрічі з медичними працівниками

Від ефективності влади прямо залежить якість життя країни. Найболючіше зараз ми переживаємо результати експериментальної медичної «реформи» Супрун, а також непрофесійність чинної влади. Як результат, в Україні відсутня гідна медична допомога, немає якісної вакцини проти COVID-19, а населення різко скорочується за демографічними показниками.

Про це Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко говорила з медперсоналом Надвірнянської районної лікарні, що на Івано-Франківщині.

На її переконання, будь-яка реформа перевіряється лише одним критерієм – результативністю. А «здобуток» медичної реформи Супрун-Порошенка – це те, що українці не можуть скористатися безкоштовною медичною допомогою, як громадяни інших країн світу. Також це ліквідація всієї санітарно-епідеміологічної служби, закриття понад 500 лікарень і ФАПів,  виїзд сотень тисяч медиків за кордон.

«Це глухий кут, а не медична реформа. Як наслідок, минулого року ми отримали рекордну втрату населення України за демографічними показниками», – наголосила лідер партії.

Майже в усьому світі, за її словами, використовуються різні варіанти страхової медицини. І для України варто впровадити саме таку систему охорони здоров’я.

«Коли змінилася влада, команда «Батьківщини» внесла до парламенту фундаментальний законопроєкт про страхову медицину в Україні. Він передбачає безкоштовне обстеження, лікування, компенсацію витрат на виписані ліки, а покриватимуть це страхові внески, які формуватимуться коштом роботодавців, частково бюджетів і громадян. Проте цей документ й досі не винесено на розгляд Верховної Ради», – обурилася Юлія Тимошенко.

Відповідаючи на запитання стосовно процесу вакцинації в Україні, лідер «Батьківщини» пояснила, що влада трагічно згаяла час на розробку власної вакцини та проведення ефективних переговорів із країнами, які вже виробляють якісні вакцини.

«На жаль, із закупленою нашою владою вакциною, як ви знаєте, дуже багато проблем – більше 14 країн ЄС призупинили її використання. Ще на початку епідемії я особисто зустрічалася з керівниками наших науково-дослідних інститутів, які мають гарну наукову базу для того, що розробити ефективну й сучасну вакцину. За ініціативи нашої команди навіть було ухвалено спеціальну постанову, яка давала уряду пряму директиву підтримати виробництво української вакцини. Але цього зроблено не було, тож Україна трагічно втратила час для розробки власної вакцини. Це стосується й офіційного переговорного процесу щодо закупки якісних вакцин, які мав вести особисто президент», – зауважила Юлія Тимошенко.

Звертаючись до медиків Надвірнянської лікарні, вона висловила вдячність і захоплення їхньою відданою працею та незламністю духу.

«Ви – герої, ви працюєте всупереч несправедливості та хаосу, які принесла в систему охорони здоров’я «реформа» колишньої влади, та всупереч некомпетентним та явно запізнілим рішенням, які в цій царині ухвалює сьогодні влада нинішня. Ви надихаєте! Наша команда  продовжить боротися за кожну свою ініціативу, щоб підтримати вас і захистити право на  гідне медичне обслуговування українців», – пообіцяла Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова