Сьогодні в Україні відзначається День молоді. Чудовий привід, щоб поговорити про можливості для молоді провести цікаво і з користю літній час.
Існує чимало різноманітних молодіжних програм, зокрема безкоштовних, і не лише за кордом. Тому усім молодим людям раджу не втрачати свій «золотий час» і використовувати його ефективно. Їхати вчитись, відпочивати, волонтерити, знайомитись і весело, активно і з користю проводити літо зі своїми однолітками. Адже буквально за рік-другий часу на це катастрофічно не вистачатиме. Знаю це на власному досвіді:)
Для того, щоб відпочити і чомусь навчитись, не обов’язково бути Рокфеллерами. Варто лише захотіти і гарно пошукати пропозиції на різних інформаційних ресурсах, наприклад, серед грантових молодіжних програм і центрів, на сторінках різних громадських організацій. Зокрема, Пласту, «Батьківщини молодої», Фундації регіональних ініціатив, Львівської Освітньої Фундації, МНК, ВАМC «Альтернатива-В» тощо, які щороку проводять десятки таборувань, тренінгів та шкіл по всій Україні і за кордоном.
Завжди з особливими почуттями згадую таборування Молодого Народного Руху, які наша команда організовувала в різних куточках України. Особливим заходом для кожного молодорухівця було таборування поблизу Говерли зі сходженням на найвищу вершину українських Карпат саме 16 липня.
Чому так? Бо саме цього дня 1990 року молоді українці зійшли на Говерлу, а спустившись дізналися, що Верховна Рада проголосувала Декларацію про державний суверенітет України. Вони мріяли про незалежну Україну і вирішили щороку цього дня сходити на Говерлу. Кажуть, що саме так виник Молодий Народний Рух:)
Гарні були часи. Але повернімося до літніх можливостей. Лише Пласт, який існує з 1912 року і є прототипом скаутської організації, цього літа проводить до десятка таборувань по Україні і навіть у сусідніх країнах (у Польщі та Румунії) для молоді різного віку – це дитячі, юнацькі табори і для молоді віком 18+. Детальніше про них можна дізнатись тут, а зголоситись на табір тут.
Це і міжнародні табори «Життя в Пласті» (5 – 16 серпня, с. Гута, Івано-Франківщина), «На схилах Гір» (початок серпня, Львівщина), «Вирій» з 8-19 серпня у Любачівський повіт (Польща), і мандрівний «Плай» (з 21.07-01.08.17, Румунські Карпати, масив Фагераш), і кінний «Кавалерія» (з 8-22 серпня у с. Нижні Проходи).
Протягом літа кілька таборувань у фантастичних місцях, тренінгів та навчань по всій Україні проводить й ВМГО «Батьківщина молода». Приміром, зараз молоді батьківщинівці відпочивають у мальовничих місцях Івано-Франківщини.
Молоді від 14 до 35 років цікавими будуть й 20 таборів неформальної освіти Фундації Регіональних Ініціатив.
Працює у цьому напрямку і Львівська Освітня Фундація (ЛОФ), яка підтримує соціально-активну, свідому молодь і розвиток громадянського суспільства. Вона реалізовує культурно-освітній проект «Будуємо Україну разом» (БУР) і розвиває серед молоді почуття довіри та відповідальності за свою країну через волонтерство та подорожі.
Так, протягом тижня чи навіть двох зранку молодь з усієї України, як правило, волонтерить, допомогаючи переселенцям та АТОвцям, малозабезпеченим і самотнім, дітям з особливими потребами, а ввечері гарно відпочиває і вчиться під час спільних культурно-освітніх програм.
Літні табори має й ВГО Молодіжний Націоналістичний Конгрес – МНК, що заснована у 2001-му, задля формування генерації освічених, успішних, дієвих українців, які розбудовують державу на ідеях українського націоналізму. 24-30 червня МНК має Вишкільний табір «Лицар Честі» у Львові; 1-12 липня Табір Коловрат ім. Романа Атаманюка 2017 у Сумах; 5-15 серпня – щорічний молодіжний наметовий вишкільний табір «Відвага – табір волі та характеру».
П’ять таборувань проведе цього літа у різних областях України й Курс Вільних Людей – КВЛ. Зокрема, 5-9 липня – на Тернопільщині, 12-16 липня – на Івано-Франківщині, 11-15 липня – на Львівщині, 19-23 липня – на Київщині, 26-30 липня – на Сумщині.
ВАМC «Альтернатива-В» проводить свої таборування переважно у країнах ЄС і в них беруть участь до 350 волонтерів із різних країн. Це дає змогу українській молоді не лише побачити Австрію, Францію, Німеччину та інші країни Євросоюзу, а ще й розширити свій світогляд, отримати досвід життя в інтернаціональній групі, пізнати різні культури. Попрактикувати знання іноземних мов і, що також важливо, знайти нових друзів за кордоном, розповісти про Україну світові.
Отже, як бачите, у молоді є безліч можливостей. Головне – їх бачити, шукати і не лінуватись. А йти впевнено вперед до своєї цілі, вчитись, пізнавати світ, допомагаючи іншим та звільняючись від цинізму, апатії, комплексів. Це шлях, який зробить із молодої людини справжнього лідера і приведе до особистого успіху і успіху країни.
Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», «УП. Блоги», 25 червня 2017р.