Єдиний шлях, щоб країна почала розвиватись, – це привести тарифи на газ до реальних і обґрунтованих, а також дати можливість українцям платити за них із власних доходів.
На цьому наголосив заступник голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час прямого ефіру на телеканалі «Еспресо ТВ».
«Я переконаний, що сьогоднішні тарифи на газ реально знизити мінімум удвічі. Це буде чесно, це відповідатиме нашим національним інтересам і дасть можливість припинити дотувати монополістів, які сидять в облгазах і «Нафтогазі», – зауважив він.
Парламентарій переконаний, що відповідальна держава мала б спочатку реалізувати конституційне право людей на надра, реалізовуючи газ за справедливими цінами.
За словами Івана Крулька, нормальна європейська практика, коли 10-15% отримують субсидії від держави.
«Але коли більша частина населення змушена прийти до держави із простягнутою рукою і сказати: «Сплатіть замість мене, бо я не тягну нових тарифів», – це діагноз. Така країна не має шансів на розвиток. Така політика зробила людей біднішими, а монополістів, як «Нафтогаз», надприбутковими. З цих надприбутків керівництво «Нафтогазу» на кінець року може дозволити собі 720 млн грн премії для 5 члені правління, що видно з фінплану компанії. Або, наприклад, виділити премію у 48 млн дол. 41 особі за те, що виграли суд у Стокгольмі, за що, до речі, Україна не отримала ще коштів», – уточнив політик.
Більше того, така політика програмує все українське населення на неуспіх і підштовхує українців до виїзду за кордон.
«Будь-якій людині, особливо молодій, неприємно звертатись за допомогою до держави. Якщо 54% молодих людей кажуть, що хочуть виїхати з України, – це вирок країні. Це значить, що вони не бачать для себе мотивації, бо їх кидають у злидні і пропонують модель жебрака, а не модель розвитку і успіху. Надзавдання влади – зробити все можливе, щоб людина не ходила до держави з простягнутою рукою», – наголосив Іван Крулько.
Саме тому «Батьківщина» вважає, що треба змінювати підходи управління державою, податкову, економічну та соціальну політику.
«Ті, хто заробляють більше, мають платити більші податки, а ті, хто менше, менші. Треба змусити великий бізнес і олігархів платити в український бюджет податки належним чином, а не створювати їм умови для ухилення від них», – резюмував він.