Іван Крулько: Треба негайно вирішити проблему із субсидіями й захмарними тарифами

Україна заплатить у 2022 році 180 млрд грн лише за обслуговування державного боргу. Це на 22 млрд більше, ніж було у 2021 році. За тіло боргу – удвічі більше.

Батьківщина вважає, що Україна у такий важкий постковідний період, не може «кидати» кошти, які могли працювати на підвищення соціальних стандартів, зростання економіки, оживлення виробництва і промисловості, на борги. Їх можна було б реструктуризувати, як це зробили інші країни, що пережили тяжку економічну кризу через ковід.

Крім того, Україна отримала 2,7 млрд доларів від МВФ для підтримки її у постковідний період. Це близько 75 млрд грн! Було б справедливо, аби кошти, які надані на підтримку людей пішли на те, щоб вирішити проблему із субсидіями і покрити «захмарні» тарифи на місцях на соціальну інфраструктуру.

Ми разом з Юлією Тимошенко подали до парламенту законопроєкт, який передбачає, що частина коштів від МВФ піде на субсидії, а частина – на субвенції для місцевих бюджетів, щоб вони могли покрити різницю у тарифах. За нашими розрахунками, 12 млрд грн на субсидії, яку запропонував уряд і подала монобільшість, за ініціативи Юлії Тимошенко, буде замало. За нашими підрахунками, до кінця року на субсидії потрібно 29,4 млрд грн.

Іван Крулько, заступник Глови партії «Батьківщина», Facebook, 24 вересня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова