Ірина Верігіна: Як квазі-ЛНР лікує українців та чому їх покинула українська влада

Вразило і надзвичайно засмутило те, що мені довелося почути і побачити під час останньої поїдки Луганщиною, спілкуючись з місцевими мешканцями.

Можновладці не їдуть у Станицю-Луганську і не знають, як тут важко живеться

Пункт пропуску Станиця-Луганська – єдиний на лінії розмежування в Луганській області. Він об’єднує окуповану та неокуповану частини Луганщини.

Люди у Станиці-Луганській – на межі виживання! За 4 роки війни проблеми цього регіону накопичилися, як снігова куля, і до їхнього вирішення немає нікому справи.

Сотні людей у чергах стоять в управління Пенсійний фонду та соціального захисту. Кількість людей, які звертаються до цих установ, суттєво збільшилась, а чисельність працівників установи залишається, як і до війни.

Можновладці з міністерства з питань окупованих територій та мінсоцполітики гарно звітують з екранів телебачення про свою роботу, але в район вони не виїжджають і тому взагалі не знають, які труднощі тут людям щоденно доводиться долати і як місцеві мешканці боряться за кожен день свого виживання у цій прифронтовій зоні.

Медицина у квазі-ЛНР

Неймовірно вразив той факт, що для багатьох пенсіонерів Станично-Луганського району медичне обстеження легше пройти в квазі-ЛНР, ніж добратися до обласної лікарні в Сєверодонецьку.

Коли я про це запитала у людей, вони відповіли, що до Сєверодонецька важко добратися і за всі обстеження тут потрібно платити, а там, у квазі-ЛНР, на медичній карточці стоїть літера «У» (Україна) і пенсіонери проходять обстеження безкоштовно, до того ж онкохворим надають необхідну допомогу. Сюди, на окуповану територію, ходять і народжувати дітей…

Оце і є інформаційна політика, боротьба за душі і серця (в прямому і переносному значенні слова).

Так, люди тут налякані, вони неохоче спілкуються, відчувають себе незахищеними та покинутими.

Але ціна на газ 1 грн. та низькі комунальні послуги, промивання мізків російським телебаченням, українська пенсія та додаткова російська надбавка для людей старшого віку – все це є більш привабливим для знедолених, аніж солодкі обіцянки з Києва.

Програна інформаційна політика

Пригнічує і те, що на території Станично-Луганського району так і не працюють українські телеканали, тож люди черпають інформацію з російських пропагандистських джерел.

Така вона, прифронтова Луганщина: розпач людей, бідність і пошук надії.

Тут люди найбільше хочуть миру. Хочуть жити нормальним і повноцінним життям. Вони не вірять Порошенку та українській владі, але з вірою заглядають у вічі кожному, хто сюди приїздить хоча б їх підтримати.

Вони просять не покидати цей край у біді. Але, поки столична влада робить вигляд, що допомагає цим людям, вони, не соромлячись, ходять в самопроголошену ЛНР за медичними та іншими послугами.

Ірина Верігіна, член політради партії «Батьківщина», голова Луганської обласної парторганізації, Facebook, 28 лютого 2018р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова