Ірина Верігіна: Міжнародні виклики нового президента

В Українському політикумі точаться дебати про інавгурацію. Але нам не треба забувати, що війна триває і на Донбасі надалі гинуть наші українці.

Тож на нового президента чекають серйозні виклики у міжнародній політиці, зокрема, пошук ефективного переговорного формату для того, щоб закінчити війну.

Цій темі багато уваги було присвячено під час ефіру на «4 каналі».

Пропонуючи нового міністра закордонних справ, новий глава держави має враховувати той факт, що цю людину мають поважати, з нею мають рахуватися у дипломатичних колах, щоб майбутній очільник МЗС міг організувати зустрічі на найвищому рівні. Інакше не буде бажаного результату.

Володимиру Зеленському після інавгурації доведеться вести складні переговори на міжнародній арені, і в цьому він має спитатися на професійну команду.

Як ми вже переконалися, Мінський формат вичерпав себе, зайшов в глухий кут. На моє глибоке переконання, потрібно переходити до Будапештського формату переговорів.

Після зміни президента багато залежатиме від української дипломатії – наскільки ми будемо жорсткими, послідовними у своїй позиції та як будемо відстоювати національні інтереси. І наскільки ми зможемо переконати наших закордонних партнерів у необхідності переходу до Будапештського формату та посилення санкцій проти країни агресора.

Є проблема і в тому, що за останні роки країни Євросоюзу втомилися від України – кошти, які вони дають як допомогу – невідомо куди йдуть, корупція в Україні процвітає, ніхто з високопосадовців не покараний…
Наприклад, багато міжнародних фондів пішли геть з Луганщини, бо не змогли тут працювати в умовах нестабільності, постійних відкатів та великих апетитів місцевих чиновників.

Окрім того, новому президенту потрібно буде не лише повертати окуповану територію, а й звернути увагу на неокуповані частини Луганської і Донецької областей. І змінювати ставлення держави до цього регіону, щоб людям захотілося повертатися додому, щоб вони бачили хоч якусь перспективу.

Ірина Верігіна, член Політради партії «Батьківщина», голова Луганської обласної парторганізаціїFacebook, 7 травня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова