Григорій Немиря: Уряд проводить політику санкцій щодо наших громадян

Сьогодні заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря взяв участь у панельній дискусії «Міжнародна та внутрішня підтримка ВПО з Криму та Донбасу в умовах триваючого військового конфлікту», яка відбулася в Українському кризовому медіа центрі.

Під час дискусії обговорювалися проблеми внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян України, які залишилися в анексованому Криму та на тимчасово окупованій території Донбасу.

Зокрема, йшлося про урядову програму щодо переселенців, програму з надання житла внутрішньо переміщеним особам та підтримку бізнесу і створення робочих місць для ВПО, які не мають достатнього фінансування.

Під час дискусії Григорій Немиря наголосив на відсутності державної стратегії щодо підтримки внутрішніх переселенців, що, зі свого боку, призводить до відсутності державної політики з цього питання.

За його словами, в уряді є два міністерства, які підтримуються двох протилежних думок щодо внутрішньо переміщених осіб, а рішення зазвичай ухвалюються у дискримінаційному руслі.

немиря

«Сьогодні уряд, по суті, проводить «політику санкцій» стосовно наших громадян», – обурився Немиря.

Голова комітету з прав людини також поінформував про те, що в проекті державного бюджету на 2017 рік передбачено на 100 млн. грн. менше на адресні виплати, ніж у 2015 році. Як він наголосив, Комітет направив відповідний запит на ім’я прем’єр-міністра, але відповіді не отримав.

Окрім того, Григорій Немиря нагадав, що однією з умов отримання макрофінансової допомоги від ЄС є дотримання прав ВПО, а уряд, натомість, продовжує готувати нові дискримінаційні акти.

Голова ГО «Всеукраїнська асоціація переселенців» Руслан Калінін, виступаючи на дискусії, зауважив, що конфлікт у країні триває вже три роки, а внутрішні переселенці, яких вже понад 1,5 мільйони, «поки що не бачать реальної допомоги від держави».

нем1

Експерт Інституту суспільно-економічних досліджень з питань ВПО Тетяна Дурнєва звернула увагу на порушення прав внутрішніх переселенців, зокрема, передачу їхніх персональних даних третім особам – приватній колекторській компанії – для проведення так званої «телефонної та фізичної верифікації». Вона наголосила на неприпустимості таких дій.

Тетяна Дурнєва також нагадала, що у проекті державного бюджету на 2017 рік знову не передбачено достатньої кількості коштів на потреби внутрішньо переміщених осіб.

Загалом у панельній дискусії, організованій ГО «Всеукраїнська асоціація переселенців» за підтримки Міністерства соціальної політики та ГО «Розвиток», взяли учать народні депутати, представники виконавчої гілки влади, громадських організацій та експерти.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова