Григорій Немиря закликав владу негайно виконати закон про зниклих безвісти

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав Кабінет Міністрів негайно виконати Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

«Хочу наголосити на неприпустимій ситуації, яка склалася з невиконанням закону про зниклих безвісти. З помпою його було ухвалено в липні минулого року, а в серпні він набув чинності. Понад півроку вже минуло, а закон про зниклих безвісти громадян України не виконується: не створено комісію з питань зниклих безвісти, не розроблений порядок функціонування пошукових груп, не почав діяти єдиний реєстр зниклих безвісти», – сказав він під час засідання Погоджувальної ради ВРУ.

За словами Григорія Немирі, минулого тижня Комітет ВРУ з прав людини розглядав це питання, але жоден його представник і відповідальні за реалізацію цього закону не з‘явилися на це засідання.

Саме тому за дорученням комітету він направив відкрите звернення до уряду щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України про зниклих безвісти і передав його присутньому на засіданні Погоджувальної ради віце-прем‘єр-міністру України.

Нагадаємо, що 12 липня 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» (№ 2505-VIII), який набув чинності 02 серпня 2018 року. Цим документом врегульовуються суспільні правовідносини, які пов’язані з набуттям правового статусу осіб, зниклих безвісти в умовах збройного конфлікту у зв’язку з воєнними діями, заворушеннями всередині держави, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, іншими подіями, що можуть спричинити масову загибель людей, а також осіб зниклих безвісти за будь-яких інших обставин.

Окрім того, Григорій Немиря наголосив, що на розгляд парламенту вчергове не винесені основні законопроекти стосовно захисту прав і свобод внутрішньо переміщених осіб – законопроект щодо виплати пенсій ВПО (№ 6692) і законопроект про забезпечення їхніх виборчих прав (№6240).

«Це питання я лише офіційно понад тридцяти разів підіймав на засіданні Погоджувальної ради. Але жодного результату. Це, на жаль, знову підтверджує політику прямої і непрямої дискримінації, яка реалізується владою щодо вимушених переселенців. І що ми маємо сьогодні?.. Суперпатріотичні заяви і биття себе в груди, вихваляння однієї людини і паплюження усіх інших на тлі дискримінації вимушених переселенців, ганебного невиконання закону про зниклих безвісти», – сказав заступник Голови партії, завершуючи свій виступ.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова