Сергій Власенко: Питання підтримки внутрішньо переміщених осіб має вирішувати держава, а не місцеві бюджети

Державний бюджет повинен компенсувати місцевим бюджетам кошти, спрямовані на підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко під час обговорення в парламенті законопроєкту №3103 щодо звільнення від сплати туристичного збору внутрішньо переміщених осіб.

«Чи потрібна підтримка внутрішньо переміщеним особам? Беззаперечно так. Чи потрібна державна програма підтримки внутрішньо переміщеним особам? Беззаперечно так. Чи розуміємо ми проблеми тих людей, які втратили домівку, які перебувають за межами зони комфорту? Зрозуміло, що так! Тоді у мене запитання, чому держава вчергове перекладає ці проблеми на місцеві бюджети?» – обурився народний депутат.

До другого читання, наголосив Сергій Власенко, потрібно зобов’язати державний бюджет компенсувати місцевим бюджетам ті кошти, які вони недоотримали, надаючи пільги внутрішньо переміщеним особам.

«Туристичний збір – це не державний, а місцевий збір. Тому давайте до другого читання зобов’яжемо державний бюджет компенсувати місцевим бюджетам кошти, які недоотримані ними за рахунок того, що готелі надають по суті пільгу внутрішньо переміщеним особам. Тоді це буде, по-перше, по-державницьки, по-друге – справедливо, а по-третє – це не буде чергове обкрадання місцевих бюджетів, і ми врешті-решт примусимо державу не перекладати власні проблеми на когось іншого», – пояснив політик.

«І тоді це буде коректно, нормально та правильно – внутрішньо переміщені особи отримають свою пільгу, місцеві бюджети не постраждають, а держава врешті-решт запровадить хоча б якусь мінімальну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб», – наголосив Сергій Власенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова