Голова Комітету Верховної Ради України з прав людини, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря наголосив, що більшість законопроектів з лібералізації ЄС візового режиму для України було подано урядом запізно та неякісно.
«Якщо порівняти роботу України з виконання зобов’язань для лібералізації візового режиму з ЄС зі спортивним змаганням – Лігою Чемпіонів, то ми станом на сьогодні не пройшли кваліфікацію», – сказав він під час ефіру програми «Час. Підсумки дня» на «5 каналі».
Немиря наголосив, що процес прийняття законів – це не лише голосування, а й процес підготовки.
«Про пакет законів, необхідних для виконання другої фази Плану дій, уряд знав ще рік тому, а вніс до парламенту необхідні законопроекти лише місяць тому», – зазначив Голова Комітету з прав людини.
Григорій Немиря нагадав, що Україна у 2010 році отримала на виконання План дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, парламент минулого скликання завершив виконання першої фази Плану – законодавчої, а зараз наша держава виконує другу фазу Плану – інституційну та імплементаційну.
За словами політика, «в нормальних умовах, без надзвичайного обмеження часом ці законопроекти взагалі б не були б прийняті парламентом».
На підтвердження сказаного він навів наступний приклад: законопроект № 3159 щодо питань протидії нелегальній міграції, який сьогодні пройшов перше читання і який розглядав на своєму засіданні Комітет ВРУ з прав людини.
«Лише одна цитата з 5-ти сторінок висновків Головного науково-експертного управління ВРУ: На наш погляд, прийняття запропонованих змін створить загрозу національній безпеці України та громадському порядку, передумови для порушення прав і законних інтересів громадян України», – зазначив народний депутат.
Цей законопроект було подано за так званою невідкладною процедурою, що означає, що він не був погоджений з іншими міністерствами та навіть не пройшов правову експертизу в Мін’юсті.
«І це законопроект, який подається урядом! Хто має за це нести відповідальність?» – обурився Григорій Немиря.
Голова Комітету також наголосив, що «такі дії влади ведуть до ерозії довіри до України у європейських партнерів».