Григорій Немиря: Надання допомоги ЄС Україні залежить від дотримання прав вимушених переселенців

Однією з умов надання макрофінансової допомоги Європейського Союзу Україні є дотримання прав вимушених переселенців, які Кабінет Міністрів систематично порушує.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря під час сьогоднішнього засідання Погоджувальної Ради керівництва парламенту.

«Згідно з останнім опитуванням Міжнародного Республіканського інституту, проведеного за підтримки Уряду Канади, 78% громадян України вважають, що економічне становище їхніх сімей за останній рік погіршилося. Зараз найбільш вразлива категорія населення України – це вимушені переселенці, яких сьогодні вже майже два мільйони. На жаль, уряд не тільки не захищає їхні права і свободи, а й систематично їх порушує», – заявив він.

«Це неприйнятна політика, яку треба міняти. Хотів би нагадати, що однією з умов надання макрофінансової допомоги ЄС Україні є дотримання прав вимушених переселенців», – зазначив політик.

Голова Комітету підкреслив, що згідно з опитуванням, у десятці найбільших проблем, які  турбують громадян України, п‘ять – це соціальні проблеми: зростання цін, безробіття, соціальний захист, падіння курсу гривні та корупція влади.

«Дехто з моїх колег називає заклики політичних сил щодо пріоритетності вирішення соціальних питань популізмом. Я називаю це демократією. Справжнім демократичним урядом може бути лише той, що дослухається до своїх громадян», – сказав він.

Григорій Немиря також звернув увагу на те, що 23 мільйони доларів гуманітарної допомоги США для громадян України будуть розподілені не через урядові структури, а через міжнародні неурядові організації.

«Причина цьому – слабка інституційна спроможність, некомпетентність та корупція влади», – зауважив він.

Крім того, Григорій Немиря пояснив, що минулої середи Комітет ВРУ з прав людини провів розширене засідання, під час якого Уряд мав звітувати щодо стану реалізації Рекомендацій парламентських слухань на тему «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на тимчасово неконтрольованій території в зоні проведення антитерористичної операції»(відповідно до част. 2 Постанови ВРУ № 1074-VIII  від 31.03.2016)».

За його словами, усі присутні визнали роботу Уряду у цій сфері незадовільною. А присутній на засіданні Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи по Україні Режіс Брійа зауважив, що непропорційні обмежувальні заходи та процедури щодо ВПО, запроваджені КМУ, мають ознаки порушення положень Європейській декларації з прав людини.

«Роботу Уряду було визнано незадовільною. При цьому жоден член КМУ не з’явився на наше засідання для звіту. Це неповага, в першу чергу, до вимушених переселенців», – наголосив він, закликавши членів КМУ прийти на засідання Комітету, яке відбудеться 13 липня.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова