«Батьківщина» підтримала в першому читанні законопроект щодо необхідності створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю.
Під час обговорення даного законопроекту (№ 6536) у парламенті член фракції Олександра Кужель звернула увагу на важливість соціалізації для осіб з інвалідністю.
«Ці люди не мають жодної можливості для відчуття соціалізації, відчуття життя. Вони елементарно не можуть виїхати з квартир через відсутність пандусів у під’їздах», – обурилася вона.
За словами політика, українці скоріше самостійно скинуться на облаштування під’їзду пандусом, ніж це зробить держава.
Олександра Кужель зауважила, що будівельники не мають права здавати в експлуатацію жоден об’єкт, якщо він не буде облаштований пандусом.
Парламентарій також повідомила, що в Україні залишається гострою проблема недоступності громадського транспорту для людей з інвалідністю, тоді як в країнах ЄС такої проблеми вже давно нема.
Окрім того, політик зазначила, що сьогодні гостро стоїть проблема щодо отримання статусу інвалідності відповідними особами, оскільки процес супроводжується бюрократизацією.
«Найголовніше для людей з інвалідністю – це не ваші подачки у 200, 300, 1000 грн. Вони хочуть бути у суспільстві, на роботі, говорити і жити в рівних умовах з усіма», – наголосила народний депутат від «Батьківщини».
«Батьківщина» підтримує відповідний законопроект у першому читанні, але при підготовці до другого читання внесе велику кількість правок, зауважила Олександра Кужель.
Зазначимо, 90% будівель та споруд в Україні не відповідають нормам доступності та не пристосовані до потреб осіб з інвалідністю.
Законопроектом передбачається внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про основи містобудування» в частині встановлення ефективного механізму контролю за дотриманням вимог законодавства щодо необхідності створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Наразі в більшості нормативно-правових актів з питань архітектурної діяльності та будівництва недостатньо чітко викладено положення щодо необхідності врахування потреб осіб з інвалідністю.