«Батьківщина» не голосувала за антиукраїнський закон, який знищує місцеве самоврядування, – Юлія Тимошенко

«Батьківщина» не голосувала за антиукраїнський законопроект уряду №5131 про зміни до Бюджетного Кодексу, який нищить місцеве самоврядування.

Про це Юлія Тимошенко заявила журналістам після ухвалення закону пропрезидентською більшістю.

Вона упевнена, що наслідком ухвалення цього закону стане примусове об’єднання громад та ліквідація маленьких сіл та селищ, адже малі громади позбавляють засобів до існування.

«У всіх сіл, селищ і міст районного підпорядкування, які не об’єдналися у ОТГ, просто забрали дохідну базу, яка складалася з податку на доходи фізичних осіб.  Їм залишили нуль, щоб силоміць загнати в об’єднані громади, щоб маленькі села не мали ні ФАП, ні школи, ні клубу, ні дитячого садочку. Усі ці послуги будуть перенесені в центр об’єднаної громади», – обурено наголосила лідер фракції.

Юлія Тимошенко також попередила, що змінами до Бюджетного кодексу уряд переклав з центрального бюджету на місцеві також фінансування усіх пільг, житлово-комунальних послуг бюджетних установ і зарплат технічних працівників галузі освіти.

«Усі пільги – для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, шахтарів, малозабезпечених людей, усіх інших категорій – передали з Державного бюджету до місцевих. А видатків на це не дали. По суті,  залишили без фінансування цілу систему пільг! Місцеві бюджети  будуть дефіцитними. У повному обсязі не будуть фінансуватися ні заклади медицини, ні заклади освіти», – пояснила вона.

Лідер «Батьківщини» також упевнена, що скасування обмеження обсягу державного боргу взагалі загрожує національній безпеці України.

Політик пояснила, що досі існувало жорстке обмеження – обсяг державного боргу не може перевищувати 60% ВВП. Сьогодні ця норма скасована, це означає, що в уряду Гройсмана є право збільшили держборг до 90% ВВП, що в свою чергу може призвести до банкрутства країни.

«Цю дірку у 150 млрд гривень, яку створив «Приватбанк» завдяки Гонтаревій та Порошенку, перекладають на державний борг. Не виключається, що у 2017 році, після прийняття таких змін до  Бюджетного кодексу, державний борг зрівняється з рівнем ВВП, що практично може зробити Україну країною-банкрутом», – попередила екс-прем’єр-міністр.

Окрім цього, Юлія Тимошенко звернула увагу, що серед «новацій» уряду є також відкриття для Мінфіну доступу до приватних даних людей.

«Міністерству фінансів цим законом надали право відкривати банківські рахунки громадян, які отримують субсидії. Дивитись на їхню власність, заходячи в будинки, квартири, практично зняли будь-яке обмеження доступу до персональних даних кожного громадянина. Тепер Міністерство фінансів може залізти у ваше персональне життя настільки глибоко, наскільки воно захоче», – підсумувала лідер «Батьківщини».

З результатами голосування за законопроект №5131 можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, перед початком розгляду питання держбюджету на 2017 рік лідер фракції Юлія Тимошенко заявила, що фракція «Батьківщина» буде голосувати проти держбюджету-2017.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова