Вадим Івченко: «Батьківщина» не голосуватиме за перетворення органів місцевого самоврядування на ЖЕКи!

Законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост не можна ухвалювати, адже ним нівелюється інститут старости, як представника певної сільської ради.

Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Вадим Івченко під час розгляду правок до документа, який згодом був ухвалений монобільшістю.

Народний депутат роз’яснив, що згідно з цим законопроєктом староста буде призначатись та звільнятись головою ОТГ. Водночас частішають випадки, коли села об’єднаної громади залишаються без своїх представників у місцевій владі, а це нівелює ідею об’єднання, децентралізації та наближення послуг.

«Хіба не правильно було б зробити, щоб старосту обирали люди? Навіщо перетворювати органи місцевого самоврядування на ЖЕКи? На організацію, де голова ОТГ призначає кого хоче – чи з цього він населеного пункту, чи з іншого, чи з міста, чи навіть області. Має бути процедура та громадські обговорення призначення старости, а краще – обрання, та його звільнення! І найголовніше – ця особа має бути наближеною до відповідної території. Тому «Батьківщина» не підтримуватиме запропонований законопроєкт!» – наголосив Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова