Юлія Тимошенко: Правляча коаліція хоче позбавити селян права обирати свою владу

Владна команда вкотре демонструє подвійні стандарти, і замість ухвалення рішень про підтримку сфери охорони здоров’я та посилення національної безпеки, виносить на розгляд закони, якими звужує права українців і протягує свої «забаганки».

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час обговорення законопроєкту №4535 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост, який пізніше було ухвалено голосами монобільшості.

За її словами, правками покращити вказаний законопроєкт неможливо, адже в ньому закладена хибна концепція, коли селян позбавляють права обирати свою владу самостійно.

«Вони хочуть зробити так, як було під час фашистської окупації, коли старости призначались. Нагадаю, під час комуністичного режиму селяни самі обирали раду, і рада призначала старосту, тобто голову. За незалежної України село обирало і раду, і сільського голову. Це було самоврядування, коли люди мають право в громаді обрати свою владу. Я не розумію, чому президент і його команда, які йшли під гаслом народовладдя, самоврядування, децентралізації, хочуть тепер позбавити селян права обирати свою сільраду, свого голову, впливати на своє життя. Хочуть, щоб призначався староста і був «смотрящим» над селянами», – пояснила суть законопроєкту Юлія Тимошенко.

Також вона звернула увагу на те, що у документі дивним чином з’явилася норма, яка стосується Конституційного Суду України, і пояснила її суть.

«Вони «дошили» сюди норму, яка дає право певній персоні з фракції «Слуга народу» протиснутись в КСУ, не складаючи депутатського  мандату. Такі подвійні стандарти пропонує правляча коаліція», – обурилася Юлія Тимошенко.

«Під час локдауну ви збираєтеся не для того, щоб хоч трошки покращити стан справ в охороні здоров’я, а для того, щоб розпродати стратегічну власність і прийняти лобістські закони. І зараз на позачергову сесію виносите не питання, як захистити Україну під час загострення зовнішньої агресії, а як позбавити селян права обирати свою владу», – звернулася до владної команди лідер «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова