Костянтин Бондарєв: Боротьбу з корупцією потрібно починати зі зміни системи роботи вищих органів влади, а не з місцевого самоврядування

Покладаючи додаткові функції на місцеву владу, потрібно передбачити відповідне фінансування на реалізацію нових завдань. 

Про це народний депутат від «Батьківщини» Костянтин Бондарєв заявив з трибуни Верховної Ради під час обговорення законопроєкту про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування (№6401).

Вказаний законопроєкт, зокрема, зобов’язує місцеву владу проводити прямі трансляції засідань місцевих рад та оприлюднювати відео на вебсайті відповідних рад. Нардеп наголосив, що фракція «Батьківщина» не підтримуватиме документ, адже ним передбачено додаткове фінансове навантаження на органи місцевого самоврядування без виділення необхідних видатків з держбюджету.

«В останні роки громадам дійсно були надані додаткові повноваження, але водночас покладено і непідйомний фінансовий тягар у вигляді видатків. Зараз у них немає грошей навіть на компенсації різниці по тарифах, виплату зарплат, забезпечення тероборони тощо», – наголосив політик.

Він зауважив, що більш важливими є питання про чесний розподіл коштів на місця та усунення корупції в вищих органах влади.

«Ми точно за прозорість і проти політичної корупції, яка, як відомо, починається не в органах місцевого самоврядування, а, приміром, у Кабміні та в ОП при розподілі грошей на соціально-економічний розвиток», – додав Костянтин Бондарєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова