«Батьківщина Молода» вшанувала пам’ять Героїв Крут

28-29 січня з нагоди 100-річчя бою під Крутами представники «Батьківщини Молодої» по всій Україні взяли участь у заходах зі вшанування пам’яті героїв Крут.

Зокрема, активісти з Києва, Київської області, Житомира, Сум та Вінниці вшанували пам’ять героїв на місці бою поблизу села Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області.

Голова Київської міської організації «Батьківщини Молодої» Олексій Захарченко наголосив, що проведення заходів зі вшанування пам’яті українських героїв є обов’язковими, адже формують у молодого покоління почуття гордості за Батьківщину, патріотизм та повагу до минулого.

«Народ, який не пам’ятає свою історію, приречений на її повторення. На жаль, сьогодні наші герої, як і 100 років тому, гинуть заради цілісної та незалежної України. Щороку у цей день активісти «Батьківщини Молодої» вшановують пам’ять київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» на місці нерівного бою під Крутами. Аби молодь знала і не забувала про історію свого народу, а іспит на зрілість нації не доводилося складати знову і знову», – сказав він.

Представники «Батьківщини Молодої» взяли участь в урочистих заходах та відвідали Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут».

«29 січня стало ще однією датою, коли кожен небайдужий українець схиляє голову перед пам’яттю героїчних борців, які віддали своє життя за мирне майбутнє нашої держави. Їхній подвиг назавжди залишиться гідним прикладом для наслідування та надихатиме молодих українців на рух уперед», – зазначив голова Сумського обласного осередку «Батьківщини Молодої» Ігор Ганненко.

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова