Альона Шкрум: Про економічний популізм

Каталонія вже втратила 11,5 млрд євро ВВП – трохи про економічний популізм і про цифри.

Давайте подивимось на деякі цікаві цифри, які краще за будь-які слова дають відповіді на запитання щодо Каталонії:

23% ВВП Іспанії – дає область Каталонія. Водночас тут проживає 16% населення країни.

Загалом ВВП області є більшим за ВВП усієї Португалії.

118,5% загальнонаціонального рівня – на таку суму внесли податків каталонці до бюджету Іспанії.

До того ж субсидій Каталонія отримала на суму, що становила 98,9% середнього рівня по країні – саме на цій статистиці останні 7 років грають націоналістичні та популістські сили.

16 млрд євро – це кошти, які за підрахунками каталонського уряду, що проголосив незалежність, кожного року «недоотримує» Каталонія через бюджетну «дискримінацію».

11,5 млрд євро – Каталонія уже втратила за останній місяць через перереєстрацію компаній на інші території внаслідок референдуму щодо незалежності!

Тобто за декілька тижнів Каталонія вже назавжди втратила майже стільки грошей до свого ВВП, скільки недоотримує від Мадриду за підрахунками протягом року!

1500 компаній – вже перереєстрували свої центральні офіси за останні два тижні з Каталонії і тепер будуть платити податки до інших регіонів.

Найбільші втрати – банк Caixabank, який платив до бюджету 5,3 мільярди та тепер перереєстрував свій офіс у Валенсію та компанія Gas Natural, яка перейшла до Мадриду та «забрала» 1,9 млрд євро.

Граючи на почуттях національної гордості та бажанні отримати більше фінансів на місця, каталонські політики вже нанесли регіону реальні збитки на 11,5 млрд євро на рік.

Це те, що Каталонія вже втратила і навряд чи поверне. І не рахуючи видатки на проведення референдуму. До того ж іспанці абсолютно не переживають за ситуацію у країні.

Мені здалося, що наша українська делегація набагато більше значення приділяє каталонських подіям, ніж іспанці та представники місцевого самоврядування інших регіонів країни.

І остання цифра вам для роздумів: 82,8 років – середня тривалість життя іспанців. Це найвищий показник у Європі.

Найбільша частина бюджету автономних регіонів – йде на медицину. Медицина безкоштовна. Це найважливіше функція «області» – медичне забезпечення та охорона людського життя.

Тож рецепт довголіття: менше інтересу до політики, не забивати голову непотребом, менше нервів і менше ненависті, більше сонечка і червоного вина за обідом. Нам є чому повчитися.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 3 листопада 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова