Альона Шкрум: Недоторканність

373 голосів за остаточне вже зняття депутатської недоторканності!

Депутати більше не мають депутатської недоторканності.

За 5 років роботи депутатом я так і не дізналася, що це таке. І жодного разу не дістала депутатське посвідчення, окрім того, як щоб зайти у Верховну Раду.

Але заняття недоторканності, це без перебільшення – історичне рішення. До нього Україна йшла 28 років.

Історичне, очікуване більшістю наших громадян, рішення, на якому грало та обиралося не одне покоління українських політиків.  Рішення небезпечне: так, небезпечне у розхитаній слабкій поліцейський державі без незалежних судів, але рішення, якого вимагали громадяни України. І на яке вони довго чекали.

Рішення, яке стало вже символом для українців – символом несправедливості, символом тотального ліцемірства політиків, запорукою ненависті до політиків, запорукою відчуття, що у парламенті «ховаються» від кримінальної відповідальності злодії.

Хоча це вже давно не так, друзі, і зняття недоторканності з пана Розенблата чи Олеся Довгого чи пана Добкіна у минулому скликанні ніяким чином не завершилися їхньою відповідальністю чи вироками проти них.

На противагу: Юлію Тимошенко вимагали позбавити недоторканності тричі, а потім три роки вона провела у в’язниці, куди її кинули за політичну позицію, і лише рішення Європейськогого суду з прав людини вже після Революції Гідності визнало ці три роки ув’язнення політичним переслідуванням.

Але рішення символічне і важливе для мільйонів людей, які голосували і за мене.

Саме тому я голосувала за зняття недоторканності.

Я щиро сподіваюся, що всі колеги, особливо колеги зі «Слуги народу», які сьогодні мають повну владу в країні, чітко усвідомлюють, що перший крок – зняття недоторканності, а другий крок має бути – розбудова незалежний інституцій влади, незалежних судів та обмеження свавілля правоохоронних органів.

Ще раз повторюся:  розбудова державних інституцій. Інакше нас ризикує накрити цунамі авторитарної системи.

З Богом.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 3 вересня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова