Альона Шкрум: Повернення до рідного комітету

Перше засідання Комітету з питань державної влади, місцевого самоврядування та регіонального. Ми не вміщаємося у наш рідний затишний зал засідань.

Дуже рада, що на перше засідання до нас завітала профільний міністр Мінрегіонбуду пані Альона Бабак.

Пані Міністр прозвітувала про Фонд енергоефективності, який буквально тільки що розпочав свою роботу: відтепер кожне з понад 30 тисяч українських ОСББ може отримати грант на енергоефективність багатоповерхівок.

Для мене цей комітет рідний, в ньому я працювала останніх 5 років у попередньому скликанні.
Лише тепер предмети відання цього комітету надзвичайно розширилися:

• до предметів відання комітету повернули питання законодавчого забезпечення організації та порядку проведення виборів і референдумів (як і має бути);

• повернули нам правовий статус ЦВК, законодавче забезпечення КМУ та діяльності Президента та центральних органів влади (алилуя!),

• і додали ще предмети відання колишнього комітету з питань житлово-комунального господарства, а саме: містобудування; благоустрій, будівництво та архітектура; енергоефективність…
Роботи точно вистачить.

Вітаю усіх колег, які ввійшли до складу цього комітету!

Цей комітет був найкращим за рейтингом прозорості комітетів Верховної Ради минулого скликання і був визнаний одним з найбільш ефективних та найбільш системних комітетів Верховної Ради 8-го скликання.

А ще, не дивлячись на різні політичні позиції, ми завжди вміли знаходити спільну мову з колегами членами комітету. Колеги, ваших порад та допомоги мені вже страшенно не вистачає. Дякую вам за найкращий комітет та співпрацю!

Я впевнена, що таким за ефективністю, прозорістю та роботою має залишатися вже і новий комітет, і зі свого боку буду все для цього робити.

Для мене пріоритетом в комітеті як були, так і залишаються:

реформа державного управління та реформа держслужби, яка зараз може нарешті отримати новий поштовх і вийти зі сплячки довжиною у декілька років.

І я рада, що жоден негативний прогноз щодо цієї реформи не виправдався: Закон про державну службу ніхто не збирається скасовувати, конкурси не збираються відміняти, а зробити справжніми, будемо працювати над тим, щоб державних службовців можна було б прийняти на роботу швидше і звільнити також швидше, якщо вони не справляються зі своїми обов’язками, і далі будемо відпрацьовувати нові механізми скасування непотрібних функцій та цілої армії органів.

Також у нас залишився борг – Закон про службу в органах місцевого самоврядування – це теж мій пріоритет для роботи у цьому комітеті.

Я вже його зареєструвала і сподіваюся, будемо напрацьовувати закон разом з представникам різних фракцій у комітеті.

Закон про Кабінет Міністрів України та Центральні органи виконавчої влади – нарешті дочекався свого часу.

5 років – він був не нас часі, і лежав мертвим тягарем без розгляду, але без нього КМУ так і залишиться чорною дірою для реформ, а не їхнім провідником.

Закон про імпічмент Президента – теж іде через наш комітет, його вже подав Зеленський, будемо вивчати.

Закон про столицю-Київ (нарешті має бути прийнятим), плюс закони, які мають продовжити справжню децентралізацію, ліквідувати райдержадміністрації і провести купу іншої роботи щодо контролю над процесом децентралізації.

Будемо працювати.

Побажайте нам удачі.

Перше, з чого варто почати перезавантаження країни ,- з перезавантаження державних інституцій.

І час для цієї реформи найбільш обмежений – лише перші 2-3 місяці, як колись нам радив Тоні Блер. Удачі!

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини»Facebook, 4 вересня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова