Альона Шкрум: Е-декларування для активістів – це свідома помста влади

Введення електронного декларування для громадських активістів було свідомою помстою влади, щоб тиснути на громадянське суспільство і його дискредитувати.

Про це заявила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум на круглому столі, організованому в рамках інформаційного партнерства Реанімаційного пакету реформ та Інституту Горшеніна.

«Це була емоційна помста парламентаріїв з коаліції – фракції БПП і «Народного фронту» – і деяких інших фракцій за те, що їхні статки фактично було розкрито, а громадські активісти часто висвітлювали кількість пляшок «корупційного вина», коштовностей, мільйони кешу під подушкою. І для депутатів це була емоційна річ: а покажіть ваше, а ми будемо писати статті про те, що громадські діячі отримують більше, ніж Президент України… Тільки вони заробляють не з бюджету України, не з бюджету місцевих громад, взагалі не з коштів платників податків», – сказала політик.

За словами Шкрум, норма в законі про е-декларування виписана так, що її можна трактувати по-різному і неможливо правильно виконати.

«Ми не знаємо навіть кола осіб, зобов’язаних декларувати. Кожного можна посадити на гачок, кожного можна звинуватити в неправильному виконанні закону – задекларував, не задекларував, зробив помилку. Боюся, що ця політика держави буде поширюватися і далі», – висловила побоювання народний депутат.

Вона також нагадала про пропозицію ввести е-декларації для журналістів.

Шкрум нагадала, що у Верховній Раді зареєстровано кілька законопроектів, які пропонують відстрочити або скасувати норму про е-декларування, але їх досі не розглянули.

«І коли президент заявляє, що це була помилка, яку потрібно виправити, – це величезний цинізм. Тому що саме його фракція це зробила. Одне його слово – це було б давно скасовано. На жаль, цього не зроблено, – обурилася парламентар.

Альона Шкрум також висловила сподівається, що е-декларування для активістів скасує Конституційний Суд. Як відомо, сьогодні  65 народних депутатів подали до КС подання щодо неконституційності електронного декларування для активістів-антикорупціонерів.

Також це питання, на думку депутатки, може бути розглянуте в Європейському суді з прав людини.

«Часто мене запитують: ну і нехай декларують, нам то що? Мені хотілося б, щоб ми бачили правові та логічні зв’язки, що станеться в державі, якщо йти таким шляхом. Нам хтось не подобається – нехай він усе задекларує; нам хтось не подобається – ми відкриємо на нього кримінальну справу; нам хтось не подобається – ми будемо збирати проти нього тітушок і обливати зеленкою», – зазначила представниця «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова