«Батьківщина» у повному складі підтримала подання до Конституційного Суду щодо е-декларування для громадських активістів

Сьогодні народний депутата від «Батьківщини» Альона Шкрум разом із представниками коаліції громадських організацій Реанімаційного пакету реформ та Коаліції на захист громадянського суспільства в Україні зареєструвала у Конституційному Суді України подання про визнання неконституційності зобов’язання електронного декларування громадських активістів.

Фракція «Батьківщина долучилась до підписання цього документу у повному складі, адже народні депутати не погоджуються з ухваленою нормою закону. Представники «Батьківщини» також не голосували за поправку до закону, яку подала депутат від «Народного фронту» Тетяна Чорновол і яка й стала передумовою зобов’язання для громадських активістів декларувати свої доходи.

Загалом, під конституційним поданням вдалось зібрати 65 підписів народних депутатів України.

Зареєстроване у Конституційному Суді  подання націлене на забезпечення захисту права громадян України на активну громадянську позицію від дискримінаційних норм, які не відповідають Конституції України. Висловлену у поданні позицію підтримали численні громадські організації, а також Уповноважений України з прав людини.

Сьогодні ж  народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум взяла участь у круглому столі, на якому йшлося про те, що е-декларування для активістів порушує Конституцію та про перспективи розгляду подання Конституційним Судом України.

Політик, зокрема, заявила, що введення електронного декларування для громадських активістів було емоційною помстою влади, щоб тиснути на громадянське суспільство і його дискредитувати.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова