Альона Шкрум: Чому затягується ухвалення закону про службу в органах місцевого самоврядування?

Чому затягується ухвалення Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»?

Через невеликий ультиматум Адміністрації Президента України.

Наразі, як пам’ятаєте, голова держави заветував закон, а ВР повернула його проект знову у комітет.

Президент вимагав у своєму вето зробити конкурс на посади усіх заступників міських, селищних і навіть сільських голів. Ні комітет, ні зала це не підтримали.

Гончаренко сьогодні знову подав поправку від АПУ. Без її прийняття, зазначає Гончаренко, цілком свідомо, що: «Президент знову заветує цей закон».

Що ж це за важлива така поправка?

Щоб заступники мерів міст обиралися за конкурсом, а конкурсну процедуру визначала відповідна місцева рада. Ця поправка є новою спробою розхитати владу мерів міст та зробити іх підконтрольними собі.

Окрім того, якщо конкурсну процедуру затверджує відповідна рада, то вона дуже легко може створити конкурсну комісію лише з депутатів і обрати людей, які будуть у політичному протистоянні з мером та перешкоджатимуть його діяльності.

Не треба довго пояснювати, чим це може обернутися. Це питання навіть не руйнації децентралізації чи зазіхання на місцеве самоврядування, а питання того, що влада на місцях стає ще слабшою.

І ця політика руйнації держави бентежить мене сильніше, ніж будь-які політичні бажання Адміністрації Президента.

Президент та його «радники» не радяться з Асоціацією міст, не радяться з місцевим самоврядуванням, бояться мерів і намагаються іх контролювати. І така позиція, парадоксально, ще більше ослаблює іх самих та державу. Як же сумно за цим всім спостерігати.

Ще рік назад я обіцяла публічно зробити все, щоб закон про службу в органах місцевого самоврядування був ухвалений.

Спочатку за вето президента змінили прив’язку до «мінімальної зарплати» у 3200 грн на «мінімальний прожитковий мінімум» в 1600 грн. Тепер АПУ вимагає ослабити мерів міст.

Комітет по цій поправці рішення не ухвалив – визначатися буде ВР.

***

Дякую за позицію тим колегам з мого комітету, які працювалив місцевому самоврядуванні та попри будь-які політичні позиції не підтримують розхитування місцевого самоврядування.

2222

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 24 травня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова