Вадим Івченко: Відкритий ринок землі у довгостроковій перспективі – це програш

Україна зобов’язалася до кінця 2017 року в Меморандумі з МВФ скасувати дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Сьогодні питання землі – один із найбільших подразників для суспільства, тож знімати мораторій чи ні – це давно хвилює суспільство.

Однак схоже, що цього разу питання «бути чи не бути» таки вирішиться, оскільки є подання до Конституційного Суду, яке підписали 55 депутатів. Наразі земельна реформа йде повним ходом. Адже до кінця травня на стіл депутатів «ляже» фінальний варіант законопроекту про обіг земель.

AgroPolit.com вирішив запитати  думку одного з основних гравців ринку, народного депутата від «Батьківщини» Вадима Івченка, і з’ясувати, хто із них виступає за відкриття ринку, а хто – проти, і чому.

Зрозуміло, що відкриваючи ринок землі, навіть якщо його буде відкрито найближчим часом, країна отримає деякий зиск. Але у довгостроковій перспективі я бачу програш. Хаотичний продаж, конфлікти між фермерами та «покупцями», невизначеність щодо продажу землі іноземцям – це тільки деякі проблеми, з якими стикнемось у цьому випадку.

Також не потрібно забувати про корпоратизацію земельних масивів, яка цілком ймовірно охопить цілі області, тобто підлаштувати ринок землі під когось одного не вийде! Рано чи пізно всі країни приходять до обігу земель, і ми також прийдемо. Але зробити це потрібно лише тоді, коли будуть узгоджені та вирішені всі суперечливі та проблемні питання».

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Agropolit, 24 квітня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова