Вадим Івченко: Потрібно відстояти право людей бути господарями на власній землі

Закон про розпродаж української землі, який зухвало протягує влада, завдасть непоправної шкоди фермерству та сільгоспвиробництву.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко на пресконференції «Ні продажу української землі латифундистам!».

«За останні п’ять років аграрії просто знекровлені. Скасовано спецрежим оподаткування, який залишав 20% на розвиток власного підприємства, в 39 разів збільшили Єдиний податок, багато років малі фермерські господарства не отримували бюджетну підтримку та доступні кредити. Більшість сільгосптоваровиробників мають величезні кредитні зобов’язання. І в цих умовах ми підходимо до ринку землі! Малі та середні фермери не зможуть повноцінно брати участь у купівлі, адже не мають на це вільних коштів. Так для кого ж тоді відкривають цей ринок?» – обурився народний депутат.

Поспішне ухвалення законопроєкту про розпродаж української землі, переконаний Вадим Івченко, призведе до знищення малих фермерів та українського села.

«Ринок землі, передусім, потрібно створювати для людей, які займаються сільським господарством, хочуть його розвивати – жити в селі, брати кредити, створювати робочі місця, логістику, місця для зберігання. А не для тих, хто буде просто заробляти на здачі землі в оренду. Якщо дозволити спекулянтам скуповувати землю, то вже за п’ять років ми втратимо малий сільськогосподарський бізнес, після чого будуть знекровлюватись та вимирати села. Наше завдання – не допустити цього!» – резюмував Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова